Na te studia jest ponad 14 tys. chętnych

• O miejsca na studiach stacjonarnych I stopnia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach walczy ponad 14 tys. kandydatów.
• W porównaniu z poprzednim rokiem to o ponad 1,7 tys. osób więcej.
• Największy wzrost liczby chętnych odnotowano na kierunku lekarskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na te studia jest ponad 14 tys. chętnych

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

27 lip 2016 9:43


Jak podaje Śląski Uniwersytet Medyczny, liczba kandydatów na kierunek lekarski - w stosunku do poprzedniego roku - wzrosła o niemal 700 osób. W sumie o przyjęcie na kierunek lekarski stara się ponad 6450 maturzystów. SUM ma największy spośród wszystkich uczelni limit miejsc na ten kierunek - aż 650.

Na kierunek lekarsko-dentystyczny zgłosiło się ponad 3 tys. kandydatów tj. o 550 więcej niż rok temu (24 na jedno miejsce). Na trzecim miejscu, podobnie jak w poprzednich latach, uplasowała się farmacja (prawie 1100 kandydatów). 50 proc. więcej kandydatów niż przed rokiem zanotowano na kierunku położnictwo i kosmetologia, na pielęgniarstwie wzrost ten wyniósł 30 proc.

Osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na wybór studiów mogą wciąż skorzystać z oferty Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Miejsca czekają na kierunkach: zdrowie publiczne oraz zarządzanie ryzykiem zdrowotnym. Ten ostatni zostanie uruchomiony po raz pierwszy.

Więcej czytaj na rynekzdrowia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.