Na praktykę do BayLab – popularnonaukowego salonu

0 0
Na praktykę do BayLab – popularnonaukowego salonu

Politechnika Warszawska oraz Bayer łączą siły we wspólnym programie praktyk dla studentów. Jego istotą jest promocja nauki w multimedialnym salonie popularnonaukowym BayLab, uruchomionym przez Bayer w Warszawie.

Zadaniem praktykantów jest współtworzenie i współprowadzenie warsztatów dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warsztaty, moderowane przez pracowników naukowych warszawskich uczelni, dotyczą obszarów chemii, inżynierii materiałowej, ochrony środowiska. Ważnym elementem są zajęcia laboratoryjne.

- Jesteśmy dumni, że możemy podzielić się naszą wiedzą i długoletnim doświadczeniem w prowadzeniu badań, zgodnie z naszym motto: ‘Science For A Better Life'. Cieszymy się z długoletniej współpracy z Politechniką Warszawską - program praktyk to kolejna odsłona. Punktem kulminacyjnym programu praktyk będzie czynny udział studentów w wystawie interaktywnej Anniversary Tour na temat innowacji Bayer z okazji 150-lecia istnienia firmy - mówi Monika Lechowska, dyrektor działu komunikacji Bayer.

Bayer to firma działająca w obszarze zdrowia, ochrony roślin i wysokospecjalistycznych materiałów. Od lat promuje uzdolnionych naukowców, wspiera ważne projekty badawcze oraz tworzy platformy wymiany naukowej. Wydatki na badania i rozwój sięgają 3 mld euro rocznie.

- Studenci Politechniki Warszawskiej wcześnie rozpoczynają praktyki zawodowe, a uczelnia wspiera ich aktywność. To również dzięki temu 3/4 naszych absolwentów znajduje pracę w ciągu zaledwie miesiąca od zakończenia studiów - mówi prof. Władysław Wieczorek, prorektor Politechniki Warszawskiej.

Warunkiem udziału w programie praktyk w Bayer jest rekomendacja udzielona studentowi przez jedno z kół naukowych Politechniki Warszawskiej.

- Projekt wzbudził w naszym Kole bardzo duże zainteresowanie - mówi Michał Więcław z Chemicznego Koła Naukowego „Flogiston" - Obecnie rekomendowani przez nas studenci współprowadzą w BayLab zajęcia dotyczące witamin i przygotowują się do warsztatów z ochrony roślin.

Tylko w bieżącym półroczu w warsztatach weźmie udział 500 uczniów szkół z woj. mazowieckiego. Pod okiem moderatorów uczniowie korzystają ze sprzętu laboratoryjnego i nowoczesnego wyposażenia salonu, m.in. multimedialnego stołu dotykowego z aplikacjami poświęconymi zdrowiu, rolnictwu, wysokospecjalistycznym materiałom. Dla dzieci przygotowano trójwymiarowe filmy popularno-naukowe, mikroskopy z wyświetlaczami LCD, aplikację ‘Nutrition Clock' (ukazującą wzrastające zapotrzebowanie na żywność wobec malejącej ilości areałów rolnych).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.