Na praktykę do BayLab – popularnonaukowego salonu

Politechnika Warszawska oraz Bayer łączą siły we wspólnym programie praktyk dla studentów. Jego istotą jest promocja nauki w multimedialnym salonie popularnonaukowym BayLab, uruchomionym przez Bayer w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na praktykę do BayLab – popularnonaukowego salonu

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

22 kwi 2013 15:29


Zadaniem praktykantów jest współtworzenie i współprowadzenie warsztatów dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warsztaty, moderowane przez pracowników naukowych warszawskich uczelni, dotyczą obszarów chemii, inżynierii materiałowej, ochrony środowiska. Ważnym elementem są zajęcia laboratoryjne.

- Jesteśmy dumni, że możemy podzielić się naszą wiedzą i długoletnim doświadczeniem w prowadzeniu badań, zgodnie z naszym motto: ‘Science For A Better Life'. Cieszymy się z długoletniej współpracy z Politechniką Warszawską - program praktyk to kolejna odsłona. Punktem kulminacyjnym programu praktyk będzie czynny udział studentów w wystawie interaktywnej Anniversary Tour na temat innowacji Bayer z okazji 150-lecia istnienia firmy - mówi Monika Lechowska, dyrektor działu komunikacji Bayer.

Bayer to firma działająca w obszarze zdrowia, ochrony roślin i wysokospecjalistycznych materiałów. Od lat promuje uzdolnionych naukowców, wspiera ważne projekty badawcze oraz tworzy platformy wymiany naukowej. Wydatki na badania i rozwój sięgają 3 mld euro rocznie.

- Studenci Politechniki Warszawskiej wcześnie rozpoczynają praktyki zawodowe, a uczelnia wspiera ich aktywność. To również dzięki temu 3/4 naszych absolwentów znajduje pracę w ciągu zaledwie miesiąca od zakończenia studiów - mówi prof. Władysław Wieczorek, prorektor Politechniki Warszawskiej.

Warunkiem udziału w programie praktyk w Bayer jest rekomendacja udzielona studentowi przez jedno z kół naukowych Politechniki Warszawskiej.

- Projekt wzbudził w naszym Kole bardzo duże zainteresowanie - mówi Michał Więcław z Chemicznego Koła Naukowego „Flogiston" - Obecnie rekomendowani przez nas studenci współprowadzą w BayLab zajęcia dotyczące witamin i przygotowują się do warsztatów z ochrony roślin.

Tylko w bieżącym półroczu w warsztatach weźmie udział 500 uczniów szkół z woj. mazowieckiego. Pod okiem moderatorów uczniowie korzystają ze sprzętu laboratoryjnego i nowoczesnego wyposażenia salonu, m.in. multimedialnego stołu dotykowego z aplikacjami poświęconymi zdrowiu, rolnictwu, wysokospecjalistycznym materiałom. Dla dzieci przygotowano trójwymiarowe filmy popularno-naukowe, mikroskopy z wyświetlaczami LCD, aplikację ‘Nutrition Clock' (ukazującą wzrastające zapotrzebowanie na żywność wobec malejącej ilości areałów rolnych).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.