Na łódzkich uczelniach wyższych są jeszcze wolne miejsca

Na przyszłych studentów w Łodzi wciąż czekają miejsca w publicznych szkołach wyższych, m.in. Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Medycznym, Politechnice Łódzkiej i Akademii Sztuk Pięknych. Łódzkie uczelnie ogłosiły dodatkowe terminy rekrutacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na łódzkich uczelniach wyższych są jeszcze wolne miejsca

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 sie 2014 17:49


Biotechnologia, ratownictwo medyczne, dietetyka, farmacja czy fizjoterapia - to studia, na które Uniwersytet Medyczny do 20 sierpnia przedłużył rejestracje. - Dodatkowy nabór to szansa na studia dla osób poprawiających maturę - powiedziała PAP rzecznik prasowy UMED Jolanta Orłowska.

Czytaj też: Te kierunki studiów były najczęściej wybierane w Krakowie

Przypomniała, że w tym roku największym powodzeniem cieszyły się kierunki: lekarski, farmacja oraz kierunek lekarsko-dentystyczny (19 osób na jedno miejsce). Natomiast najrzadziej wybieranymi kierunkami były położnictwo i pielęgniarstwo.

- Mimo zapotrzebowania na rynku pracy, te profile nie cieszą się takim zainteresowaniem, jakim byśmy chcieli - dodała. Maturzyści coraz rzadziej idą także na kosmetologię - liczba chętnych z roku na rok maleje.

- W czołówce najchętniej wybieranych kierunków na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi znalazły się: architektura i wzornictwo - w tym roku zgłosiło się na nie 13 osób na miejsce. Wciąż zostały jeszcze pojedyncze miejsca na malarstwie, na którym we wrześniu zostanie otworzona rekrutacja uzupełniająca - poinformował PAP rzecznik prasowy ASP Jarosław Skotnicki.

Czytaj też: Filozofia i filologia znów świecą pustkami

- Pomimo niżu demograficznego, nie narzekamy na liczbę kandydatów - dodał. Na początku września ruszy również pierwszy etap rekrutacji na edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych, prowadzoną na Wydziale Sztuk Wizualnych.

W tym roku popularnym kierunkiem na Politechnice Łódzkiej była inżynieria biomedyczna, prowadzona w języku polskim (11 kandydatów na jedno miejsce). Dużym zainteresowaniem cieszyła się także logistyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji w języku angielskim.

Jak powiedziała PAP rzecznik prasowy PŁ Ewa Chojnacka: - Rekrutacja na kierunki, na których limit miejsc nie został wyczerpany, trwa nadal. Jeżeli nie będzie wystarczającej liczby chętnych, istnieje duża możliwość, że dany kierunek w tym roku nie ruszy - dodała.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.