MNiSW: 8 mln zł dla młodych, polskich badaczy stających w szranki w zagranicznych konkursach

Polscy studenci biorący udział w międzynarodowych zawodach i konkursach otrzymają wsparcie finansowe. Jak duże i na co będą mogli je przeznaczyć?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MNiSW: 8 mln zł dla młodych, polskich badaczy stających w szranki w zagranicznych konkursach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

20 paź 2015 13:06


Pieniądze z programu "Najlepsi z najlepszych!" wybitni studenci mogą przeznaczyć m.in. na związane z konkursami podróże i noclegi, na opłaty za konkursy i zawody. Mogą one też zostać wydane na zakup materiałów i drobnej aparatury niezbędnych do przygotowania projektu, z którym rywalizują na arenie międzynarodowej, czy na warsztaty, szkolenia i spotkania przygotowujące do udziału w zmaganiach.

- Kariery młodych badaczy i badaczek mogą się rozwijać głównie dzięki zaangażowaniu w światową naukę i międzynarodowe badania - stwierdza minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Lena Kolarska-Bobińska. - Macie możliwości, których nie miały poprzednie pokolenia: pracy w międzynarodowych zespołach, wyjazdów na konferencje zagraniczne, zdobywania stypendiów i grantów w największych programach badawczych Europy, takich jak Horyzont 2020. Korzystajcie z otwarcia polskiej nauki na świat - zwraca się do młodych naukowców minister nauki.

8 mln zł

W projekcie wyróżnionych zostanie co najmniej 50 studentów. Łącznie w ramach "Najlepszych z najlepszych!" rozdysponowane zostanie prawie 8 mln zł. O przyznanie środków finansowych może ubiegać się uczelnia, w której studiuje wybitnie uzdolniony student lub tworzący zespół studenci. Wartość projektu indywidualnego nie może przekroczyć 100 tys. zł, a zespołowego - 400 tys. zł. Oferty można składać do 11 grudnia.

Teraz kolej na najlepszych

"Najlepsi z najlepszych!" to kontynuacja programu MNiSW "Generacja Przyszłości". Laureaci programu mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Wśród uhonorowanych są m.in. konstruktorzy łazika marsjańskiego Hyperion z Politechniki Białostockiej, który wygrał prestiżowy konkurs University Rover Challenge w USA dwa lata z rzędu - w roku 2013 i 2014 oraz studenci z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy stanęli na podium 37. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC) w 2013 r.

W ramach dwóch edycji "Generacji Przyszłości" nagrodzono w sumie 59 projektów realizowanych na 29 uczelniach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.