Mniej biurokracji, lepsze warunki dla kadry naukowej. Cel ambitny, jak go osiągnąć?

- Bez silnych, polskich ośrodków naukowych marzenia o szybszym rozwoju będą trudniejsze do zrealizowania - powiedziała premier Beata Szydło podczas inauguracji roku akademickiego w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mniej biurokracji, lepsze warunki dla kadry naukowej. Cel ambitny, jak go osiągnąć?

PODZIEL SIĘ


Autor: aw/PAP

3 paź 2016 13:36


Premier Szydło podkreśliła, że pierwsze zmiany dotyczące szkolnictwa wyższego weszły w życie 1 października tego roku.

"Mniej biurokracji, lepsze warunki dla kadry naukowej, lepsze warunki dla studentów, to są te pierwsze zmiany, które zostały już wprowadzone, ale to jest dopiero pierwszy krok. Musimy wprowadzać kolejne projekty, nad którymi pracujemy" - powiedziała premier. Zaznaczyła, że praca nad nimi będzie się toczyła w ścisłym kontakcie ze środowiskami naukowymi.

"Mamy ambicje, by polska nauka stawała się coraz silniejsza, by polscy naukowcy mieli coraz lepsze warunki do swojej pracy, by polscy studenci stawali się tymi, którzy w rankingach światowych są na najwyższych pozycjach i aby nasze uczelnie wyższe konkurowały z najlepszymi" - powiedziała szefowa rządu.

fot.twitter fot.twitter

"Bez silnych, polskich ośrodków naukowych marzenia o szybszym rozwoju, marzenia o naszym równaniu do najszybciej rozwijających się, będą trudniejsze do zrealizowania" - dodała Beata Szydło.

Czytaj też: Wchodzą zmiany na uczelniach. oto najważniejsze z nich

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęła działalność we wrześniu 2016 r. Akademia przejęła prawa i zobowiązania działającej w tym mieście Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.