Młodzież stawia na kierunki, które zagwarantują lepszą pracę

0 0
Młodzież stawia na kierunki, które zagwarantują lepszą pracę

Większe zainteresowanie studentów kierunkami technicznymi i ścisłymi wydaje mi się naturalne w okresie kryzysu ekonomicznego, mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" ocenia, że młodzież wybiera bardziej pragmatycznie, stawia na kierunki, które jej zdaniem zagwarantują lepszą pracę i pewniejsze jutro.

Zapowiada, że szkolnictwo wyższe będzie podlegało dużym przemianom w najbliższych latach. Z jednej strony jest kryzys demograficzny, a z drugiej szansa, którą stwarzają środki europejskie.

Teraz jest więc czas na nowe programy, na zmianę form organizacyjnych i typów współpracy. Czyli na łączenie uczelni, wspólne wydziały, interdyscyplinarność. Powinny powstać uczelnie badawcze z nowymi kadrami, które rozwiną nasze życie intelektualne i naukę.

To najlepszy okres na działania poprawiające jakość szkół wyższych, studiów, systemu studiów doktoranckich. Położę na to duży nacisk, zapowiada szefowa resortu nauki i szkolnictwa wyższego.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.