Młodzież stawia na kierunki, które zagwarantują lepszą pracę

Większe zainteresowanie studentów kierunkami technicznymi i ścisłymi wydaje mi się naturalne w okresie kryzysu ekonomicznego, mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzież stawia na kierunki, które zagwarantują lepszą pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Gazeta Wyborcza

13 sty 2014 7:10


W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" ocenia, że młodzież wybiera bardziej pragmatycznie, stawia na kierunki, które jej zdaniem zagwarantują lepszą pracę i pewniejsze jutro.

Zapowiada, że szkolnictwo wyższe będzie podlegało dużym przemianom w najbliższych latach. Z jednej strony jest kryzys demograficzny, a z drugiej szansa, którą stwarzają środki europejskie.

Teraz jest więc czas na nowe programy, na zmianę form organizacyjnych i typów współpracy. Czyli na łączenie uczelni, wspólne wydziały, interdyscyplinarność. Powinny powstać uczelnie badawcze z nowymi kadrami, które rozwiną nasze życie intelektualne i naukę.

To najlepszy okres na działania poprawiające jakość szkół wyższych, studiów, systemu studiów doktoranckich. Położę na to duży nacisk, zapowiada szefowa resortu nauki i szkolnictwa wyższego.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.