Młodzi tłumacze na start

Zakończyła się pierwsza edycja konkursu lingwistycznego „Tłumacze na start”. Troje najlepszych studentów otrzymało voucher na wybrany egzamin pozwalający uzyskać certyfikat znajomości języka obcego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi tłumacze na start

PODZIEL SIĘ


Autor: JK

26 lis 2013 11:15


W październiku i listopadzie 2013 r. agencja translatorska Skrivanek wspólnie z British Council i dziewięcioma uczelniami partnerskimi zorganizowała konkurs dla studentów kierunków lingwistycznych i filologicznych. Był on nastawiony przede wszystkim na praktyczną wartość.

W pierwszym etapie uczestnicy mieli za zadanie przetłumaczyć z języka angielskiego na język polski fragment dokumentu z wewnętrznej polityki podróży służbowych firmy.

Natomiast w drugim uczestnicy tłumaczyli stanowisko zarządu przekazane do firmy consultingowej w związku z działalnością finansową i przemówienie prezesa na posiedzeniu zarządu i rady nadzorczej firmy.

Z 98 kandydatów do drugiego etapu przeszło 27 osób. Szansę na wygraną miało pięć z nich.

- Zainteresowanie konkursem przerosło nasze początkowe oczekiwania. Zgłosiło się do nas wiele naprawdę fantastycznych osób i partnerów, który wyrazili chęć zaoferowania studentom lepszego startu zawodowego - mówi Katarzyna Napieraj, deputy manager Skrivanek.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tej ponad dwumiesięcznej pracy. Upewniliśmy się w tym, że polscy studenci są bardzo aktywni i chętnie poszukują możliwości rozwoju zawodowego i zdobycia pierwszej pracy. To bardzo cenna postawa, szczególnie na niełatwym rynku tłumaczeniowym w Polsce - dodaje Napieraj.

Zwycięzcy mająi zagwarantowane trzymiesięczne praktyki zawodowe w Skrivanku i nagrodę dodatkową. Dla trzech najlepszych uczestników British Council, patron honorowy konkursu, ufundował voucher na wybrany egzamin pozwalający uzyskać certyfikat znajomości języka obcego.

Do grona zwycięzców należą czterej studenci z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie: Marika Sarafin, Katarzyna Bierzanowska, Małgorzata Boryczka, Paulina Radecka oraz jedna osoba z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu -  Patrycja Śluborska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.