Młodzi powinni uczyć się przedsiębiorczości poprzez praktykę

Edukowanie młodzieży w dziedzinie przedsiębiorczości ma kluczowe znaczenie, ponieważ daje im podwaliny pod dorosłe życie. Umiejętności wyniesione z zajęć szkolnych powinny zaowocować sukcesami na polu zawodowym i przygotować do podejmowania właściwych decyzji w biznesie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi powinni uczyć się przedsiębiorczości poprzez praktykę

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 cze 2014 11:56


Nie zawsze jednak nauka przedsiębiorczości w naszych szkołach jest praktyczna i rzeczywiście pobudza młodzież do podejmowania własnych inicjatyw. Należy zadać sobie pytanie co jeszcze możemy zrobić, aby zmienić ten stan rzeczy.

Myśląc o edukacji w tak specyficznej dziedzinie musimy wiedzieć, że najważniejsza jest praktyka. Wiedza teoretyczna zdobyta podczas zajęć powinna bezwzględnie zostać wypróbowana w realnym świecie. Możliwość rzeczywistego sprawdzenia czy opisane w podręcznikach definicje, zależności i relacje mają faktyczne odzwierciedlenie w prowadzeniu biznesu jest niezbędna do tego, by je zapamiętać i prawidłowo stosować w przyszłości.

Niestety trudno wyobrazić sobie sytuację, w której współcześni uczniowie otwierają własne firmy. Dlatego też ważne jest by podejmować działania, które w jak najwyższym stopniu ułatwią im skonfrontowanie treści nauczania z rzeczywistymi zdarzeniami gospodarczymi i biznesowymi.

- To, co mogłoby sprzyjać takiemu działaniu to coraz częściej stosowany udział w zajęciach praktyków, czyli osób na co dzień związanych z biznesem, potrafiących przedstawić przykłady i faktyczne zdarzenia, w których daną wiedzę wykorzystywali. Innym sposobem jest wykorzystywanie podczas zajęć studiów przypadku oraz innych ćwiczeń, w ramach których wykorzystywane będą różnorodne bodźce stymulujące uczniów do poszukiwania, odkrywania i samorozwoju w tej kluczowej dziedzinie. Zadania i ćwiczenia muszą mieć formę atrakcyjną i angażującą uczniów do podejmowania działań - mówi Tomasz Kulczycki, prezes projektu Mana Game.

Internet jest w chwili obecnej narzędziem, bez którego niektórzy nie potrafią sobie już wyobrazić normalnego funkcjonowania. Warto się zatem postarać, aby budować koncepcję nauczania przedsiębiorczości w oparciu o liczne, wartościowe zasoby Internetu, nowoczesne formy przekazu i wykorzystanie naprawdę skutecznych narzędzi edukacyjnych i biznesowych.

Ambicją każdej osoby jest to, aby jej praca przynosiła jak najwięcej korzyści zarówno finansowych, jak i osobistych. Chcąc pogodzić jedno z drugim trzeba myśleć w sposób przedsiębiorczy. W dzisiejszej edukacji brakuje świadomości, że olbrzymia wiedza merytoryczna np. w zakresie chemii, fizyki czy biologii nie przełoży się jednoznacznie na przyszły sukces zawodowy czy finansowy. Dlatego tak ważne jest myślenie o tworzeniu zespołów i wspólnej pracy projektowej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

9 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

adamek 2014-08-27 13:53:13

Czy wyniki tego konkursu już się ukazały? Jeśli dobrze pamiętam to miały się pojawić 27 sierpnia, a nigdzie ich nie widzę. Dodałem całkiem fajną prace i liczą na nagrodę. Są jakieś przecieki?

jarek bosiak 2014-07-28 14:13:34

Pomysł fajny, pracę dodałem, patrząc na nagrody powinni mieć sporo zgłoszeń. A co gry - jeśli faktycznie powstanie coś sensownego na tej podstawie to tylko się cieszyć. Śmiech człowieka ogarnia patrząc na stare 'przedsiębiorcze" gry.

jakubik 2014-07-17 13:53:46

Ja zgosiłem - bardziej z ciekwości niż licząc na nagrody, ale mam nadzieję, że coś ciekawego otrzymam. Czekam na efekty tej gry - kiedy ona ma ostatecznie powstać? Bo wiem że na razie zbierają materiały.