Młodzi ludzie bez kompetencji i umiejętności

0 0
Młodzi ludzie bez kompetencji i umiejętności

Jedna trzecia europejskich firm ma wolne miejsca pracy, na które nie potrafią znaleźć pracowników. Powód? Młodzi kandydaci nie mają kompetencji ani umiejętności.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza" aż 24 proc. młodych Europejczyków mieszka z rodzicami. W Grecji pracy nie ma aż 59 proc. ludzi przed 24. rokiem życia. W Hiszpanii - 58 proc.; we Włoszech - 42 proc. W Polsce ich odsetek wciąż rośnie, dziś wynosi prawie 28 proc.

Z najnowszego raportu amerykańskiej firmy konsultingowej McKinsey wynika, że młodzi nie są przygotowani do zawodu. Aż jedna trzecia (27 proc.) spośród 2,6 tys. europejskich pracodawców przepytanych przez McKinseya twierdzi, że pomimo starań nie udało im się zatrudnić pracowników na stanowiskach, które stworzyli z myślą o ludziach młodych - komunikuje „GW".

Zgodnie z informacjami „GW" 74 proc. szkół uważa, że dobrze przygotowuje studentów, natomiast z edukacji zadowolonych jest tylko 38 proc. młodych i zaledwie 35 proc. pracodawców zaś. Tylko 25 proc. młodych Europejczyków przyznaje, że wybierając szkołę, dowiedzieli się jakie mają szansę na pracę po jej ukończeniu.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.