wnp.pl

Młodzi chcą pracować w energetyce

0 0
Młodzi chcą pracować w energetyce
Uczestnicy piątej edycji Akademii Energii. (fot. mat.pras.)

• Na GPW w Warszawie podsumowano piątą edycję projektu edukacyjnego Akademia Energii organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi wraz z największymi firmami energetycznymi.
• Do tej pory, w ciągu pięciu lat, udział w Akademii wzięło 160 studentów z całej Polski.
• Polscy, młodzi inżynierowie coraz częściej znajdują zatrudnienie w firmach technologicznych oraz zagranicznych grupach energetycznych.

Akademia Energii to projekt organizowany przez Fundację im. Lesława A. Pagi wraz z największymi firmami energetycznymi. Skierowany jest do studentów i młodych absolwentów, którzy swoją przyszłość wiążą z sektorem energetycznym. Składa się z cyklu szkoleń (warsztatów, wykładów, spotkań z wybitnymi ekspertami) oraz płatnych staży dla uczestników.

W sumie w Akademii Energii w ciągu pięciu lat wzięło udział ponad 160 studentów z całej Polski. Wzięli oni udział w ponad 120 stażach organizowanych przez firmy partnerskie a prawie 70 ekspertów z branży przeprowadziło wykłady i warsztaty.

Spotkanie w Warszawie uświetniły wystąpienia: Michała Kurtyki - podsekretarza stanu w Ministerstwie Energii, Adama Dobrowolskiego - dyrektora Departamentu Rynków Energii Elektrycznej i Ciepła w Urzędzie Regulacji Energetyki oraz Tomasza Stępnia - prezesa Gaz-Systemu.

Jarosław Dmowski, Partner Boston Consulting Group, przedstawił wyniki badania „Oczami Młodego Energetyka”, przeprowadzonego przez BCG i Fundację im. Lesława Pagi wśród uczestników wszystkich edycji Akademii Energii (98 respondentów).

Z badania wynika, że polscy, młodzi inżynierowie coraz częściej znajdują zatrudnienie w firmach technologicznych oraz zagranicznych grupach energetycznych,

Energetyka, doradztwo strategiczne i branża paliwowa - to również trzy główne sektory, w których swoją przyszłość zawodową widzą uczestnicy Akademii.

Partnerami medialnymi projektu były m.in. miesięcznik gospodarczy Nowy Przemysł i portal wnp.pl

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.