Młody Polak w elitarnej szkole letniej przy ONZ

O uczestnictwo w tegorocznej szkole UNAOC-EF ubiegało się 14 tys. osób. Zakwalifikowało się 75 uczestniów z całego świata. Wśród nich Polak - Karol Kopańko.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młody Polak w elitarnej szkole letniej przy ONZ

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 cze 2015 20:14


Wśród 75 uczestników z całego świata, biorących udział w kończącej się w sobotę trzeciej edycji szkoły letniej przy ONZ (UNAOC-EF), znalazł się młody Polak Karol Kopańko, dla którego udział w tym elitarnym projekcie był m.in. lekcją tolerancji.

O uczestnictwo w tegorocznej szkole UNAOC-EF trwającej od 13 do 20 czerwca i prowadzonej przez Sojusz Cywilizacji ONZ (United Nations Alliance of Civilizations) razem z firmą Education First, która organizuje na świecie kursy językowe, ubiegało się 14 tys. osób w wieku od 18 do 35 lat. Uczestnicy pochodzący z różnych krajów - od USA, poprzez Wielką Brytanię, Niemcy i Rosję, a na Syrii i Kenii kończąc - odwiedzili siedzibę ONZ.

- Gromadząc młodzież z wielu środowisk UNAOC-EF Letnia Szkoła, będąca efektem współpracy Sojuszu Cywilizacji ONZ oraz Education First, dąży do wspierania wysiłków zmierzających do wspólnego rozwiązywania ważnych globalnych problemów - mówią o swej misji twórcy przedsięwzięcia.

Zajęcia w Tarrytown w stanie Nowy Jork obejmowały wieloraką tematykę. Podejmowały m.in. zagadnienia polityczne, społeczne, edukacyjne, międzywyznaniowe i międzykulturowe. Wykłady i warsztaty stały się pretekstem do debaty o współzawodnictwie, innowacji, przywództwie, rozwijaniu kwalifikacji i budowaniu społeczności nauki. Mówiono o mediach cyfrowych i networkingu.

Jednym z ośmiu uczestników szkoły letniej UNAOC-EF zaproszonych do zaprezentowania własnych wystąpień był Karol Kopańko.

- Ponieważ pracuję jako dziennikarz, zaproponowałem (temat) media w erze cyfrowej. Przedstawiłem zmieniający się model dziennikarstwa, zataczający coraz szersze kręgi trend blogowania i relacjonowania wydarzeń przez losowe osoby za pomocą mediów społecznościowych. Podkreśliłem także, że to od widowni w dużej mierze zależy na jakie treści stawiać będą media, czy na bulwarowe czy na poważne - wyjaśnił PAP polski uczestnik szkoły letniej.

Mówiąc o swoich doświadczeniach nabytych w UNAOC-EF Kopańko ocenił, że najlepsze pomysły powstają wtedy, kiedy w jednym miejscu zbiorą się osoby o różnym pochodzeniu, poglądach, wykształceniu i pomysłach, chętne do działania i poświęcenia się większej sprawie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.