Mistrzowie Kodowania, Samsung: Ponad 10 tys. uczniów i 3 tys. nauczycieli w trzeciej edycji

• W 3. edycji Mistrzów Kodowania - obecnie największego programu edukacyjnego w Polsce - udział wzięło ponad 100 tys. uczniów i ponad 3 tys. nauczycieli z całej Polski.
• W poniedziałek (23 maja) w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się konferencja „Więcej niż programowanie. Perspektywa praktyków” podsumowująca miniony rok działalności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mistrzowie Kodowania, Samsung: Ponad 10 tys. uczniów i 3 tys. nauczycieli w trzeciej edycji

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 maj 2016 11:18


W ramach konferencji „Więcej niż programowanie. Perspektywa praktyków” nauczyciele mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę m.in. na temat start-upów, user experience design oraz wykorzystywania programowania w edukacji wczesnoszkolnej.

Czytaj też: European Start-Up Days: Oto top 10 najciekawszych start-upów w Polsce

- Doświadczenia naszych nauczycieli i edukatorów zdobyte przez ostatnie trzy lata działania w ramach programu Mistrzowie Kodowania są tak cenne, że chcielibyśmy o nich porozmawiać, podzielić się nimi i przygotować wskazówki, rekomendacje dla innych w przeddzień systemowych zmian w zakresie wprowadzania nauki programowania do szkół. Stąd pomysł na konferencję, podczas której głos oddaliśmy praktykom-nauczycielom z całej Polski, informatykom i innym przedmiotowcom, którzy na co dzień uczą programowania dzieci i młodzież – mówi Iwona Brzózka-Złotnicka, koordynatorka programu Mistrzowie Kodowania.

Program odwrócił utrwalony model lekcji: mistrz i uczniowie. Dzięki temu, że dzieci i młodzież z większą łatwością przyswajają umiejętności cyfrowe, mogą wspólnie z nauczycielami inspirować się wzajemnie.

Podczas zajęć uczniowie tworzą swoje autorskie gry i programy. Projekt jest obecny w każdym województwie, w małych miejscowościach i dużych miastach. W programie biorą udział szkoły z oddziałami integracyjnymi oraz dzieci z niepełnosprawnościami.

Program realizowany jest w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi oraz posiada patronaty, m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.