Ministerstwo skasuje uczelnię?

Nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University zaproponowała wszystkim osobom, którym powinęła się noga na tegorocznym egzaminie dojrzałości, udział w projekcie "Matura".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ministerstwo skasuje uczelnię?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 sie 2014 8:27


Polega on na tym, że absolwent szkoły ponadgimnazjalnej może uczestniczyć w płatnych kursach z politologii, zarządzania, psychologii lub informatyki. Po ich zaliczeniu i zdaniu matury może ubiegać się od razu o wpis na drugi rok studiów - informuje "Dziennik Polski".

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego grozi uczelni konsekwencjami. - Jeżeli osoba bez matury przejdzie roczny kurs i po nim zostanie przyjęta od razu na drugi rok studiów, to uczelnia może zostać ukarana. Możliwości jest kilka: od zawieszenia kształcenia na kierunku, na którym dzieją się takie rzeczy, po odebranie całej szkole prawa do nauczania, powiedział gazecie Łukasz Szelecki z resortu nauki.

Czytaj też: Nie trzeba mieć matury by studiować

Jak tłumaczy, o ewentualnej karze będzie można mówić dopiero po roku, jeżeli kursanci bez matury faktycznie zostaliby przyjęci na drugi rok studiów. Na razie ministerstwo liczy, że uczelnia wycofa się z kontrowersyjnego pomysłu.

Podobne próby przyjmowania na studia osób bez matury podjęły jeszcze dwie inne uczelnie w Polsce. Po interwencji resortu szybko wycofały się z tego pomysłu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.