MEN: Konieczne włączenie pracodawców w rozwój szkolnictwa

0 0
MEN: Konieczne włączenie pracodawców w rozwój szkolnictwa
MEN przy wprowadzaniu zmian dotyczących szkolnictwa zawodowego współpracować będzie z innymi ministerstwami, a także z pracodawcami (fot. men.gov.pl)

· Minister edukacji Anna Zalewska wzięła udział w konferencji „Pracodawcy gwarantem pozytywnej zmiany w kształceniu zawodowym”.
· W spotkaniu uczestniczyła także wiceminister Teresa Wargocka.
· Głównym tematem konferencji było znaczenie pracodawców w szkolnictwie zawodowym.

Minister edukacji Anna Zalewska oraz wiceminister Teresa Wargocka wzięły udział w konferencji „Pracodawcy gwarantem pozytywnej zmiany w kształceniu zawodowym”.

Głównym tematem konferencji było znaczenie pracodawców w szkolnictwie zawodowym, wskazanie ich roli w systemie edukacji oraz zaprezentowanie konkretnych osiągnięć w zakresie edukacji.

– Chcemy wspólnie z pracodawcami zmieniać szkolnictwo zawodowe w Polsce – powiedziała Minister Anna Zalewska.

– Szkolnictwo zawodowe nie może czekać. Konieczne są pilne zmiany. Zachęcam państwa do współpracy, do przekazywania nam swoich pomysłów – zwróciła się do pracodawców.

Minister edukacji zapowiedziała, że MEN przy wprowadzaniu zmian dotyczących szkolnictwa zawodowego współpracować będzie z innymi ministerstwami, a także z pracodawcami.

Uczestnicy konferencji dyskutowali również o włączeniu pracodawców w rozwój szkolnictwa z wykorzystaniem środków europejskich oraz o zadaniach kuratorów oświaty w zakresie edukacji zawodowej.

Podczas spotkania Jerzy Straszewski z Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej i Krzysztof Baranowski z Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości zaprezentowali dobre praktyki w zakresie wprowadzania nowych zawodów.

Wiceminister edukacji Teresa Wargocka, odnosząc się do zaprezentowanych informacji, wyraziła opinię, że w Polsce istnieje wiele sprawdzonych modeli współpracy pomiędzy samorządami, pracodawcami i szkołami. Zapowiedziała także, że Ministerstwo Edukacji Narodowej będzie chciało skorzystać z tych dobrych doświadczeń.

– Szkoła zawodowa powinna ściśle współpracować z pracodawcami na każdym etapie edukacyjnym ucznia i dostosowywać system nauki do regionalnego rynku pracy – mówiła Teresa Wargocka, sekretarz stanu w MEN.

W poniedziałkowej (15 lutego) konferencji udział wzięli przedstawiciele organizacji pracodawców, stowarzyszeń zawodowych, izb rzemieślniczych i gospodarczych oraz specjalnych stref ekonomicznych.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.