MEN: Konieczne włączenie pracodawców w rozwój szkolnictwa

· Minister edukacji Anna Zalewska wzięła udział w konferencji „Pracodawcy gwarantem pozytywnej zmiany w kształceniu zawodowym”.
· W spotkaniu uczestniczyła także wiceminister Teresa Wargocka.
· Głównym tematem konferencji było znaczenie pracodawców w szkolnictwie zawodowym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MEN: Konieczne włączenie pracodawców w rozwój szkolnictwa

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

15 lut 2016 21:04


Minister edukacji Anna Zalewska oraz wiceminister Teresa Wargocka wzięły udział w konferencji „Pracodawcy gwarantem pozytywnej zmiany w kształceniu zawodowym”.

Głównym tematem konferencji było znaczenie pracodawców w szkolnictwie zawodowym, wskazanie ich roli w systemie edukacji oraz zaprezentowanie konkretnych osiągnięć w zakresie edukacji.

– Chcemy wspólnie z pracodawcami zmieniać szkolnictwo zawodowe w Polsce – powiedziała Minister Anna Zalewska.

– Szkolnictwo zawodowe nie może czekać. Konieczne są pilne zmiany. Zachęcam państwa do współpracy, do przekazywania nam swoich pomysłów – zwróciła się do pracodawców.

Minister edukacji zapowiedziała, że MEN przy wprowadzaniu zmian dotyczących szkolnictwa zawodowego współpracować będzie z innymi ministerstwami, a także z pracodawcami.

Uczestnicy konferencji dyskutowali również o włączeniu pracodawców w rozwój szkolnictwa z wykorzystaniem środków europejskich oraz o zadaniach kuratorów oświaty w zakresie edukacji zawodowej.

Podczas spotkania Jerzy Straszewski z Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej i Krzysztof Baranowski z Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości zaprezentowali dobre praktyki w zakresie wprowadzania nowych zawodów.

Wiceminister edukacji Teresa Wargocka, odnosząc się do zaprezentowanych informacji, wyraziła opinię, że w Polsce istnieje wiele sprawdzonych modeli współpracy pomiędzy samorządami, pracodawcami i szkołami. Zapowiedziała także, że Ministerstwo Edukacji Narodowej będzie chciało skorzystać z tych dobrych doświadczeń.

– Szkoła zawodowa powinna ściśle współpracować z pracodawcami na każdym etapie edukacyjnym ucznia i dostosowywać system nauki do regionalnego rynku pracy – mówiła Teresa Wargocka, sekretarz stanu w MEN.

W poniedziałkowej (15 lutego) konferencji udział wzięli przedstawiciele organizacji pracodawców, stowarzyszeń zawodowych, izb rzemieślniczych i gospodarczych oraz specjalnych stref ekonomicznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.