Matury: Będą zwolnienia niekompetentnych egzaminatorów

Świadectwa dojrzałości zostały wymienione aż w tysiącu przypadków. Wynika to z błędów popełnionych przez komisje egzaminacyjne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Matury: Będą zwolnienia niekompetentnych egzaminatorów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Dziennik Gazeta Prawna

17 wrz 2015 8:43


Po poprzednim sezonie maturalnym do okręgowych komisji egzaminacyjnych wpłynęło 11 tys. wniosków o wgląd do pracy. Tylu uczniów miało wątpliwości, czy egzaminator dobrze ocenił ich maturę. Zdecydowanej większości nie przyznano racji - wynik zmienił się jedynie w 444 przypadkach - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Po tegorocznej sesji wglądów było o 2 tys. więcej. Mimo to świadectwa wymieniono aż w tysiącu przypadków. W niektórych komisjach liczba wymian zwiększyła się pięciokrotnie. Centralna Komisja Egzaminacyjna zapowiada douczanie egzaminatorów i zwolnienia tych, którzy się nie sprawdzili.

- Skrajne emocje wywołuje wśród maturzystów biologia. Głównie dlatego, że wynik z tego egzaminu biorą pod uwagę wszystkie uczelnie medyczne, a sam egzamin wymaga wielu odpowiedzi opisowych. Są zadania, które sprawiają problemy i uczniom, i egzaminatorom - wyjaśnia dyrektor CKE Marcin Smolik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.