Matura 2017: Maturzyści zdają egzamin z fizyki i historii muzyki

Maturzyści przystępują dziś do egzaminu z fizyki i historii muzyki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Matura 2017: Maturzyści zdają egzamin z fizyki i historii muzyki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 maj 2017 8:42


• Dziś (18 maja) maturzyści przystępują do pisemnego egzaminu z fizyki.

• Po południu będzie egzamin z historii muzyki.

• Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.

Chęć zdawania egzaminu z fizyki zadeklarowało 18,2 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 6,4 proc. z nich, a z historii muzyki - 346 osób.

Fizykę będzie zdawać w czwartek także 1,9 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników. Z kolei wśród abiturientów z wcześniejszych roczników chęć zdawania historii muzyki zadeklarowały 33 osoby.

Egzamin z fizyki rozpocznie się o godz. 9.00, a z historii muzyki - o godz. 14.00.

Czytaj też: Matura IB : Co ułatwia egzamin dojrzałości zdawany po angielsku?

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym, a ponadto do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru - maksymalnie do sześciu.

W grupie przedmiotów do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne. Egzaminy z przedmiotu do wyboru są zdawane na poziomie rozszerzonym. Dlatego do tej grupy zaliczane są także - na poziomie rozszerzonym - matematyka, język polski i języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym.

Abiturienci muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego.

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie ma wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego (nie ma progu zaliczeniowego), służy tylko przy rekrutacji na studia.

Abiturienci, którzy nie mogą przystąpić do egzaminów w sesji majowej, a uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, mogą przystąpić do nich w sesji dodatkowej w czerwcu.

Wyniki matur zostaną ogłoszone 30 czerwca.

Maturzysta, który nie zda jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Ten, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, może je poprawiać dopiero za rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.