Madryt protestuje przeciwko bezrobociu

0 0
Madryt protestuje przeciwko bezrobociu

Pod hasłem protestu przeciwko bezrobociu w centrum Madrytu trwały do czwartku wieczór demonstracje kilku anarchizujących ruchów młodzieżowych. Doszło do starć z policją wokół budynku Izby Niższej Kongresu.

"Ruch oburzonych" odmówił poparcia tej demonstracji.

Z okrzykami "Teraz wy pójdziecie na bezrobocie!" i "Oblegamy Kongres!" demonstranci, w sumie około tysiąca osób, głównie młodzież i grupy emerytów, a także kilkudziesięciu kibiców jednego z klubów sportowych, otoczyli późnym popołudniem niemal pusty tego dnia budynek parlamentu, chroniony przez 1 400 policjantów.

Wieczorem, pod koniec demonstracji, jak podaje AFP, kilkudziesięciu jej uczestników zaatakowało policję petardami, butelkami i ogniami sztucznymi, na co siły porządkowe odpowiedziały kontratakiem z użyciem pałek policyjnych.

Rozproszeni na niewielkie grupki uczestnicy demonstracji jeszcze jakiś czas obrzucali policję kamieniami; ruch w śródmieściu Madrytu był częściowo zdezorganizowany.

Wcześniej, w czwartek w południe, doszło do przepychanek między studentami protestującymi przeciwko podwyżkom czesnego a policją na terenie jednego z kampusów uniwersyteckich w Madrycie i do demonstracji studenckiej pod gmachem Ministerstwa Oświaty.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.