Łódzkie: Są pieniądze na kształcenie nauczycieli pracujących w przedszkolach

0 0
Łódzkie: Są pieniądze na kształcenie nauczycieli pracujących w przedszkolach
Projekt może być realizowany jedynie na terenie gmin, w których wychowaniem przedszkolnym objęte jest mniej niż 80 proc. dzieci (fot.sezamkowo.info)

• Łódzki Urząd Marszałkowski rozpoczął nabór wniosków w konkursie dot. doskonalenia oferty edukacyjnej skierowanej do najmłodszych.
• Pieniądze mogą zostać przeznaczone m.in. na kształceniem nauczycieli pracujących w przedszkolach.
• Do podziału jest 17 mln zł z funduszy unijnych.

"Do aplikowania zachęcamy wszystkich zainteresowanych tworzeniem nowych miejsc przedszkolnych czy kształceniem nauczycieli pracujących w przedszkolach. Do podziału w tym konkursie jest 17 mln zł. W obecnej perspektywie na lata 2014-2020 będą jeszcze kolejne konkursy, ponieważ całkowita alokacja na ten cel to ponad 17 mln euro" - poinformowała członkini zarządu woj. łódzkiego Joanna Skrzydlewska.

Wsparciem unijnym mogą być objęte wszystkie wydatki związane z wyposażeniem przedszkola, adaptacją pomieszczeń, budową placów zabaw. Projekt może być realizowany jedynie na terenie gmin, w których wychowaniem przedszkolnym objęte jest mniej niż 80 proc. dzieci, dlatego będzie z niego wyłączona Łódź, w której wskaźnik ten jest wyższy.

Czytaj też: Zalewska: to nieprawda, że nauczyciele stracą pracę

Pierwsze spotkania informacyjne związane z konkursem odbędzie się 21 marca w Brzezinach, kolejne - w Bełchatowie, Łowiczu i Sieradzu. Zdaniem dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Zbigniewa Gwadery, podstawowym kryterium, jakie spełniać muszą zgłaszane wnioski, jest dopasowanie do potrzeb lokalnego rynku.

"Konkurs jest skierowany zwłaszcza do podmiotów na terenach, gdzie występuje deficyt miejsc przedszkolnych. W Łódzkiem są to najczęściej obszary wiejskie, aczkolwiek niektóre miasta również będą spełniać kryteria. Dodatkowe 20 punktów będziemy przyznawać tym podmiotom, które rozszerzają ofertę przedszkolną na terenach wiejskich, preferujemy też podmioty adaptujące rozwiązania wypracowane w poprzedniej perspektywie" - wyjaśnił Gwadera.

W poprzednich latach z dofinansowania UE na tworzenie i ulepszanie bazy przedszkolnej skorzystało w Łódzkiem ok. 420 placówek z ponad 300 gmin, które stworzyły miejsca dla 7 tys. dzieci.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.