Łodzianie podniosą kwalifikacje zawodowe w ramach projektu "Akademia życia 3"

- 90 łodzian w wieku od 18 do 30 lat, zagrożonych wykluczeniem społecznym, może podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w ramach projektu "Akademia życia 3". Projekt realizowany jest przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy wsparciu łódzkiego magistratu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łodzianie podniosą kwalifikacje zawodowe w ramach projektu "Akademia życia 3"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

6 sie 2013 16:32


Całkowita wartość projektu wynosi ponad 2,1 mln zł; jest on współfinansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Obecnie trwa pierwszy etap rekrutacji dla osób w wieku od 18 do 22 lat - poinformował we wtorek PAP rzecznik prezydenta Łodzi Marcin Masłowski.

Projekt dotyczy aktywizacji zawodowej i społecznej jest adresowany do młodych osób pochodzących z rozbitych rodzin, opuszczających placówki wychowawcze czy zakłady karne. Kandydaci powinni mieć co najmniej podstawowe wykształcenie, nie pracować oraz mieszkać na terenie Łodzi.

Jest to trzeci projekt adresowany do podobnej grupy osób a realizowany przez łódzką Caritas. Uczestnicy "Akademii życia 3" będą mogli przejść szkolenia z zakresu: operator koparko-ładowarki, pomocnik kucharski z elementami kelnerstwa czy operator call-center. Zaplanowano dla nich także czteromiesięczne staże u pracodawców.

Projekt przewiduje również wsparcie ze strony doradcy zawodowego i psychologa oraz spotkania ze specjalistami, którzy mają pomóc młodym ludziom poprawić swój wizerunek i uporządkować problemy osobiste.

Rekrutację prowadzi Biuro Funduszy Europejskich łódzkiego magistratu, które jest odpowiedzialne także m.in. za organizację, rozliczenie i monitorowanie staży u pracodawców.

Rekrutacja podzielona została na trzy etapy - obecnie mogą się jeszcze zgłaszać kandydaci w wieku od 18 do 22 lat. W IV kwartale tego roku planowana jest rekrutacja dla osób w wieku 23-26 lat, a w przyszłym roku dla osób w wieku od 27 do 30 lat. Projekt zakończy się w marcu 2015 r.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.