Link do przyszłości młodych ludzi

Wsparcie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej przewiduje ogólnopolski projekt „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Link do przyszłości młodych ludzi

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (GK)

www.portalsamorzadowy.pl

8 paź 2013 10:03


Projekt ma wspierać młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Szczegóły tutaj.

W ramach projektu planowanych jest 300 spotkań, w których udział weźmie około 10 tysięcy uczniów i studentów. Inauguracja projektu planowana jest w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który już od kilku lat organizowany jest przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP i będzie odbywał się w dniach 14-20 października br.

Uczniowie szkół średnich i ostatnich klas gimnazjów z małych miejscowości biorący udział w spotkaniach organizowanych w ramach projektu będą mogli porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie.

Poznają też zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości i wezmą udział w quizie, który pozwoli im zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy.

Po spotkaniu będą mogli sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe za pomocą narzędzia „Twój Potencjał" opracowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i dostępnego bezpłatnie na stronie www.praca-enter.pl, a także skonsultować uzyskane wyniki z doradcą zawodowym polecanym przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

Przewidziano również spotkania online dla rodziców, podczas których dowiedzą się jak mądrze wspierać swoje dzieci w podejmowaniu wyborów edukacyjnych i zawodowych.

„Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera" został stworzony przez Microsoft, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.