www.portalsamorzadowy.pl

Link do przyszłości młodych ludzi

0 0
Link do przyszłości młodych ludzi

Wsparcie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej przewiduje ogólnopolski projekt „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”.

Projekt ma wspierać młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Szczegóły tutaj.

W ramach projektu planowanych jest 300 spotkań, w których udział weźmie około 10 tysięcy uczniów i studentów. Inauguracja projektu planowana jest w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który już od kilku lat organizowany jest przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP i będzie odbywał się w dniach 14-20 października br.

Uczniowie szkół średnich i ostatnich klas gimnazjów z małych miejscowości biorący udział w spotkaniach organizowanych w ramach projektu będą mogli porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie.

Poznają też zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości i wezmą udział w quizie, który pozwoli im zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy.

Po spotkaniu będą mogli sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe za pomocą narzędzia „Twój Potencjał" opracowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i dostępnego bezpłatnie na stronie www.praca-enter.pl, a także skonsultować uzyskane wyniki z doradcą zawodowym polecanym przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

Przewidziano również spotkania online dla rodziców, podczas których dowiedzą się jak mądrze wspierać swoje dzieci w podejmowaniu wyborów edukacyjnych i zawodowych.

„Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera" został stworzony przez Microsoft, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.