Kursy programowania w Krakowie, także dla osób bez doświadczenia

0 0
Kursy programowania w Krakowie, także dla osób bez doświadczenia
Kursy otwierają branżę IT także dla osób, które wcześniej nie miały z nią styczności. (Fot.: Flickr, CC BY 2.0)

• Akademia programowania Software Development Academy uruchamia oddział w Krakowie.
• W tym tygodniu ruszy rekrutacja na kursy JAVA, PHP i .NET.
• Kraków będzie już 6. miastem, w którym w ciągu zaledwie kilku tygodni będzie można nauczyć się, jak zostać programistą.

Specjaliści z branży IT, w tym właśnie programiści, należą do grupy najbardziej poszukiwanych na rynku pracowników. Szacuje się, że w tym roku ponad połowa firm powiększy swój zespół o ok. jedną czwartą. Szybko rosnącemu zapotrzebowaniu nie towarzyszy jednak równie dynamiczny wzrost specjalistów o odpowiednich kwalifikacjach. Stąd idea organizacji intensywnych kursów, w ramach których w kilka tygodni można zdobyć umiejętności i wiedzę potrzebną do rozpoczęcia pracy zawodowej.

– Kraków to duży i chłonny rynek pracy, między innymi dzięki rozwojowi centrów zaawansowanych usług biznesowych. W ostatnich latach pozwoliły one na stworzenie tysięcy nowych miejsc pracy. Niestety, coraz częściej można zauważyć brak odpowiednich specjalistów, zwłaszcza w tak popularnych zawodach – komentuje Michał Mysiak, prezes Software Development Academy.

Kursy otwierają branżę IT także dla osób, które wcześniej nie miały z nią styczności. Jest to zatem opcja nie tylko dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje o nowe języki programowania, ale także dla osób, które szukają miejsca na rynku pracy i chcą się przekwalifikować. Takie założenia są zgodne z podejściem wielu firm, które w związku z brakiem pracowników coraz przychylniej patrzą na osoby, które do tej pory zajmowały się czymś zupełnie innym.

– Staramy się uczyć na realnych przykładach, jako trenerów angażując praktyków z minimum 5-letnim doświadczeniem, na co dzień pracujących w branży – wyjaśnia Michał Mysiak.

Rekrutacja na kursy w Krakowie rusza 24 czerwca. Wystarczy przesłać swoje CV wraz z informacją, czy miało się dotychczas jakąś styczność z programowaniem. W odpowiedzi przedstawiciele akademii kontaktują się z chętnymi osobami, aby udzielić szczegółowych informacji. Przed startem właściwego kursu trzeba jeszcze przejść wprowadzające szkolenie teoretyczne, natomiast później pozostają już praktyczne zajęcia. Odbywają się one w trybie wieczorowo-zaocznym. W Krakowie zapisy będą prowadzone na trzy kursy: JAVA, PHP i .NET. Planowany start zajęć to sierpień tego roku.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.