Kurs programowania: SAS wspiera studentów

- Mając na uwadze gruntowne przemiany na rynku pracy, firma SAS organizuje szkolenia online, aby zwiększyć szanse młodych osób rozpoczynających karierę zawodową – mówi Magdalena Hoch, koordynator programu akademickiego w SAS.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kurs programowania: SAS wspiera studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 mar 2017 11:34


• Jak przewiduje Komisja Europejska, tylko w tym roku zabraknie aż 410 tysięcy programistów.

• Warto więc już dzisiaj zainwestować w rozwój kompetencji informatycznych, które są niewątpliwym atutem na rynku pracy.

• W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie językami programowania, firma SAS organizuje szkolenia online z języka SAS 4GL, cykl webinariów oraz konsultacji z ekspertami SAS.

Rozwój technologii wpłynął nie tylko na nasz sposób życia czy komunikacji, ale przede wszystkim na charakter wykonywanej pracy. Technologia całkowicie zredefiniowała rynek pracy. Obecnie pracownicy muszą więc być bardziej elastyczni, otwarci na zdobywanie nowej wiedzy i nawet kilkukrotne zmiany specjalizacji w ciągu swojego życia. Z tego względu warto rozwijać umiejętności, które pozwolą z sukcesem odnaleźć się w nowej sytuacji na rynku pracy.

Mimo że umiejętność programowania staje się jedną z ważniejszych kompetencji na rynku pracy, jak wynika z raportu Grand Coalition for Digital Jobs, jedynie co trzydziesta osoba w Europie zatrudniona jest w sektorze związanym z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Tempo kształcenia ekspertów w dziedzinie nowych technologii jest niewystarczające.

Komisja Europejska przewiduje wręcz, że do 2020 roku deficyt specjalistów sięgnie prawie pół miliona. Potwierdzają to również prognozy i badania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, które wskazują na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów, legitymujących się znajomością rozwiązań z zakresu nowych technologii. Tylko w tym roku przedsiębiorstwa rozpoczną rekrutację około 40-50 tysięcy pracowników znających języki programowania.

Technologiczny rynek pracy

Firmy coraz częściej zgłaszają zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafią przełożyć wnioski z badań na konkretne decyzje biznesowe. Biorąc pod uwagę wzrost znaczenia zaawansowanych metod analitycznych i ich wykorzystania w różnych dziedzinach biznesu, znajomość języków używanych do analizy danych staje się coraz cenniejszą umiejętnością na rynku pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.