Kto najlepiej zna angielski?

0 0
Kto najlepiej zna angielski?
Biegłość w posługiwaniu się angielski jest w dużej mierze zależna od systemu szkół, które często nie przygotowują uczniów do kariery zawodowej. /Fot. Fotolia

W listopadzie opublikowany został piąty raport EF EPI, ukazujący poziom znajomości języka angielskiego w poszczególnych krajach. Jego znajomość jest jedną z podstawowych umiejętności wymaganych u pracowników w wielu branżach na przeróżnych stanowiskach.

Education First, firma organizująca zagraniczne kursy językowe, sprawdziła, dlaczego poziom znajomości języka angielskiego ma tak ogromne znaczenie i co sprawia, że niektóre społeczeństwa posługują się nim lepiej od innych.

Język angielski jest powszechnie uznawany za główny język międzynarodowy. Coraz częściej jego znajomość jest jedną z podstawowych umiejętności wymaganych u studentów i uczniów w niemalże każdym systemie edukacji oraz u pracowników w wielu branżach na przeróżnych stanowiskach.

Dlatego też liczne organizacje, firmy i systemy edukacyjne poprawiają poziom znajomości języka angielskiego, dostosowując się do świata, w którym język angielski jest nowoczesnym językiem globalnym.

Język wspólny

Status języka angielskiego różni się od statusu innych języków obcych. W krajach rozwiniętych gospodarczo, technologicznie i edukacyjnie wykładowcy, nauczyciele i politycy coraz częściej zastanawiają się, czy znajomość samego języka angielskiego w ich środowiskach jest wystarczająca, czy powinni dodać do programu nauczania inne międzynarodowe języki.

Natomiast dla krajów rozwijających się, język angielski jest kluczem do spełnienia celów związanych z rozwojem sektora usług, z możliwością współpracy z krajami z całego świata.

Czytaj też: Polacy wśród narodów najlepiej mówiących po angielsku

Raport EF EPI potwierdza, że społeczeństwa z różnych zakątków świata coraz częściej dostrzegają, że język angielski pozytywnie wpływa na ich rozwój, że nie jest zagrożeniem dla kultury. Jednak zanim w pełni będą mogły korzystać z jego potencjału, łączyć ludzi z odległych kultur i ułatwiać między nimi wymianę informacji, potrzebne są pewne zmiany.

Najistotniejsze w tej kwestii są metody nauczania. Jednak w wielu krajach, zarówno tych bogatych jak i biednych, sposób nauczania angielskiego nadal nie przygotowuje ludzi do skutecznego wykorzystywania potencjału tego globalnego języka.

Znajomość angielskiego a jakość życia i rynek pracy

Jak wynika z raportu, ogólny poziom znajomości języka angielskiego na świecie jest nieco wyższy niż przed rokiem, jednak inaczej prezentuje się sytuacja w poszczególnych krajach, regionach i w grupach wiekowych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.