Konkurs na bezpłatne studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

• Uczniowie mogą ubiegać się o miejsce w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.
• Na chętnych czekają trzy miejsca.
• Bezpłatnie studiować będzie można informatykę lub zarządzanie informacją.
• Dodatkowo studenci będą ją mogli bezpłatnie kontynuować także na studiach II stopnia.
• Zgłaszać się można do 30 czerwca br.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konkurs na bezpłatne studia w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

6 cze 2016 13:47


Uczniowie z mazowieckich szkół ponadgimnazjalnych mogą ubiegać się o miejsce w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie na studiach stacjonarnych I stopnia.

Jakie wymagania dla kandydatów?

Chcąc ubiegać się o bezpłatne miejsca na uczelni, trzeba spełniać kilka kryteriów. Kandydaci powinni być mieszkańcami Mazowsza i absolwentami szkoły ponadgimnazjalnej (nie mogą to być studenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie). Ponadto powinni wykazać się wymaganą minimalną średnią ocen nie niższą niż 4,0 oraz średnią oceną z matematyki i informatyki/technologii informacyjnej nie niższą niż 4,3, a także pochodzić z rodzin o określonym dochodzie brutto na osobę (szczegóły w regulaminie).

Czytaj też: Te studia dają dobrą przyszłość

Kandydaci chcący studiować w szkole powinni dostarczyć wymagane dokumenty – kwestionariusz osobowy, oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych, wykaz ocen lub kserokopię świadectwa dojrzałości, dokumenty potwierdzające sytuację materialną studenta, zaświadczenie ze szkoły/uczelni o statusie ucznia/studenta (dot. członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie) oraz kopię dowodu osobistego.

Studenci mogą kontynuować darmowe studia

Już po raz czternasty samorząd województwa mazowieckiego proponuje młodym Mazowszanom trzy bezpłatne miejsca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Do tej pory z oferty bezpłatnych studiów skorzystało 40 osób z całego Mazowsza. Studenci, którzy podejmą naukę w tym roku, podobnie jak ci, którzy rozpoczęli studia w poprzednim roku, będą je mogli bezpłatnie kontynuować także na studiach II stopnia. Jedynym warunkiem jest ukończenie studiów I stopnia z wynikiem co najmniej dobrym.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br. pod adresem: Departament Edukacji Publicznej i Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Brechta 3 03-472 Warszawa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.