Konkurs EYe on Tax dla studentów rozstrzygnięty. W nagrodę: płatne praktyki

Już od 9-ciu lat firma doradcza EY organizuje ogólnopolski konkurs dla studentów kierunków prwaniczych i ekonomicznych EYe on Tax. W tym roku zgłosiło się do niego aż 560 zespołów z całej Polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konkurs EYe on Tax dla studentów rozstrzygnięty. W nagrodę: płatne praktyki

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 sty 2014 13:37


Najlepsza okazała się 4-osobowa drużyna ‘Ernest Gang' z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zwycięzcy będą mogli odbyć płatne praktyki w dziale Doradztwa Podatkowego EY i zdobywając doświadczenie - zapoznać się ze specyfiką pracy w branży doradczej.

- Uczestnicy konkursu znów nas zaskoczyli wysokim poziomem zaprezentowanej wiedzy podatkowej. Zmierzyli się z zadaniami stawianymi profesjonalnym doradcom podatkowym, zyskując dzięki temu przedsmak pracy w tej branży - mówi Agnieszka Tałasiewicz, partner w dziale Doradztwa Podatkowego EY.

- Studenci wykazali ogromne zainteresowanie naszą inicjatywą - udział w konkursie traktują bardzo poważnie, a dla niektórych jest to niewątpliwie przepustka do kariery zawodowej. To pokazuje również jak dużym zainteresowaniem i prestiżem cieszy się zawód doradcy podatkowego. Najlepsi mają możliwość odbycia płatnych praktyk w EY, które często prowadzą do podjęcia stałej pracy w naszej firmie - dodaje.

Konkurs, rozpoczęty jesienią minionego roku, składał się z trzech etapów. W pierwszym z nich uczestnicy analizowali zadania przygotowane przez doradców podatkowych. Następnie brali udział w wirtualnych warsztatach organizowanych przez EY i rozwiązywali studia przypadków, w których musieli wykazać się znajomością polskiego prawa podatkowego.

Dwanaście najlepszych drużyn spotkało się w finale konkursu, który odbył się 16 stycznia br. w Warszawie. Trzyczęściowy finał dogłębnie sprawdził wiedzę podatkową studentów, a jego końcowa część przybrała formę rozprawy sądowej - wyłonione zostały dwie najlepsze drużyny, które rywalizowały ze sobą jako strony w symulacji rozprawy przed sądem administracyjnym.

Finałowej rozprawie przewodniczył prof. zw. dr hab. Zbigniew Kmieciak, kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego Porównawczego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. W skład jury weszli eksperci z działu Doradztwa Podatkowego EY: Agnieszka Tałasiewicz (partner) i Michał Goj (dyrektor) oraz zaproszeni goście: prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, kierownik Katedry Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Katedry Prawa Finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Joanna Ziemiecka, redaktor, Wydawnictwo C.H. Beck.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.