Konkurs dla lekarzy w Warszawie. Do wygrania etaty rezydenckie

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w Warszawie ogłoszony zostanie w tym roku konkurs dla lekarzy zainteresowanych geriatrią i gerontologią kliniczną. Zwycięzcy otrzymają etaty rezydenckie i prawo do specjalizacji z tej dziedziny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konkurs dla lekarzy w Warszawie. Do wygrania etaty rezydenckie

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

1 paź 2015 15:23


W październiku uruchomiony zostaje tryb szybkiej ścieżki kształcenia geriatrów, który obejmuje 6-miesięczne szkolenie specjalistyczne prowadzone przez geriatrów dla internistów mających co najmniej 5 letni udokumentowany staż w zakresie chorób wewnętrznych i geriatrii.

Jednocześnie w ścisłej współpracy ze środowiskiem geriatrów samodzielni pracownicy naukowi mający udokumentowane osiągnięcia naukowe i kliniczne w zakresie geriatrii mogą ubiegać się o uzyskanie dodatkowego miejsca szkoleniowego w trybie pozarezydenckim i przystąpienie do egzaminu specjalizacyjnego z geriatrii.

Minister zdrowia przyznał 100 proc. miejsc szkoleniowych zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez wojewodów.

W latach 2013 i 2014 w województwie mazowieckim 17 osób odbywało szkolenie w zakresie geriatrii. W chwili obecnej odbywa się postępowanie odwoławcze, w ramach którego zostaną przyznane dla zainteresowanych kandydatów/lekarzy miejsca rezydenckie w tym m.in. na geriatrię.

W tym roku po raz pierwszy decyzją premier Ewy Kopacz przyznano 6,5 tys. rezydentur, w tym 1880 miejsca w dziedzinach priorytetowych, do których należą m.in. geriatria, ginekologia onkologiczna, medycyna paliatywna, radioterapia onkologiczna, anestezjologia i intensywna terapia, medycyna ratunkowa, medycyna rodzinna, neonatologia, neurologia dziecięca, onkologia kliniczna, onkologia i hematologia dziecięca, patomorfologia, pediatra, psychiatria dzieci i młodzieży, stomatologia dziecięca, chirurgia onkologiczna, hematologia, radioterapia onkologiczna.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.