Konkurs dla lekarzy w Warszawie. Do wygrania etaty rezydenckie

0 0
Konkurs dla lekarzy w Warszawie. Do wygrania etaty rezydenckie
Pracownicy naukowi mający osiągnięcia naukowe i kliniczne mogą ubiegać się o uzyskanie dodatkowego miejsca szkoleniowego w trybie pozarezydenckim. /Fot. Fotolia

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w Warszawie ogłoszony zostanie w tym roku konkurs dla lekarzy zainteresowanych geriatrią i gerontologią kliniczną. Zwycięzcy otrzymają etaty rezydenckie i prawo do specjalizacji z tej dziedziny.

W październiku uruchomiony zostaje tryb szybkiej ścieżki kształcenia geriatrów, który obejmuje 6-miesięczne szkolenie specjalistyczne prowadzone przez geriatrów dla internistów mających co najmniej 5 letni udokumentowany staż w zakresie chorób wewnętrznych i geriatrii.

Jednocześnie w ścisłej współpracy ze środowiskiem geriatrów samodzielni pracownicy naukowi mający udokumentowane osiągnięcia naukowe i kliniczne w zakresie geriatrii mogą ubiegać się o uzyskanie dodatkowego miejsca szkoleniowego w trybie pozarezydenckim i przystąpienie do egzaminu specjalizacyjnego z geriatrii.

Minister zdrowia przyznał 100 proc. miejsc szkoleniowych zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez wojewodów.

W latach 2013 i 2014 w województwie mazowieckim 17 osób odbywało szkolenie w zakresie geriatrii. W chwili obecnej odbywa się postępowanie odwoławcze, w ramach którego zostaną przyznane dla zainteresowanych kandydatów/lekarzy miejsca rezydenckie w tym m.in. na geriatrię.

W tym roku po raz pierwszy decyzją premier Ewy Kopacz przyznano 6,5 tys. rezydentur, w tym 1880 miejsca w dziedzinach priorytetowych, do których należą m.in. geriatria, ginekologia onkologiczna, medycyna paliatywna, radioterapia onkologiczna, anestezjologia i intensywna terapia, medycyna ratunkowa, medycyna rodzinna, neonatologia, neurologia dziecięca, onkologia kliniczna, onkologia i hematologia dziecięca, patomorfologia, pediatra, psychiatria dzieci i młodzieży, stomatologia dziecięca, chirurgia onkologiczna, hematologia, radioterapia onkologiczna.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.