Kompania Innowacji: 250 pomysłów, 9 stażystów

0 0
Kompania Innowacji: 250 pomysłów, 9 stażystów

W tegorocznej edycji konkursu Kompanii Piwowarskiej skierowanej do studentów i absolwentów uczelni wyższych udział wzięło o 57 proc. więcej uczestników niż w ubiegłym roku. Najlepsza dziewiątka odbędzie staż u lidera branży piwowarskiej.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z liczby zgłoszeń, ale także z niezwykle wysokiego poziomu konkursu - podsumowuje Kompanię Innowacji 2013 Agnieszka Żmuda-Kleśta, dyrektor ds. zarządzania talentem w Kompanii Piwowarskiej.

W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować projekt na jeden z trzech zaproponowanych tematów: "Zanim piwo dotrze do sklepu" (propozycja innowacyjnego rozwiązania w obszarze logistyki, magazynowania itd.), "Piwo jest trendy czy passé?" (propozycja marki atrakcyjnej dla młodych ludzi wraz z uzasadnieniem biznesowym), "Po piwo do sklepu, dyskontu czy pubu?" (propozycja innowacyjnych działań Kompanii względem zmieniających sie kanałów sprzedaży na rynku piwa).

- Szczególnie bliskie uczestnikom było zadanie polegające na wymyśleniu marki skierowanej do młodych ludzi - większość prezentacji była właśnie na ten temat. Pomysły finalistów były naprawdę znakomite, zaskakiwały kreatywnością i profesjonalnym opracowaniem. To fascynujące, że w studentach tkwi taki potencjał - mówi Żmuda-Kleśta.

Z roku na rok, organizowany od 2010 r. konkurs, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dla wielu uczestników „Kompanii Innowacji" staż okazał się początkiem kariery w strukturach lidera branży piwowarskiej. W tym momencie w KP pracuje łącznie 12 osób, które zakwalifikowały się do finału w trzech poprzednich edycjach konkursu. Część z nich to laureaci, którzy wygrali staż.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.