Kolejne uczelnie zdradzają jak przebiegają rekrutacje

Teleinformatyka, energetyka, sztuka pisania, mediteranistyka, studia regionalne - to niektóre nowe kierunki, oferowane w przez największe śląskie uczelnie publiczne. Liczba chcących w nich studiować kandydatów jest zbliżona do ubiegłorocznej.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Kolejne uczelnie zdradzają jak przebiegają rekrutacje

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AW

18 lip 2014 8:40


 ZAKTUALIZOWANE

śląskie 

W Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w momencie zamknięcia pierwszej tury rekrutacji system internetowy odnotował ponad 17 tys. zapisów, co jest podobnym wynikiem jak w ubiegłym roku. Ogółem uczelnia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I oraz II stopnia przygotowała 17 tys. 350 miejsc.

"Na ten moment liczba kandydatów w porównaniu z ubiegłoroczną rekrutacją jest podobna, będziemy na bieżąco analizować zapisy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia" - powiedział PAP rzecznik Uniwersytetu Śląskiego Jacek Szymik-Kozaczko. Dodał, że nie ma kierunku, który uczelnia planowałaby zamknąć ze względu na niewielką liczbę zainteresowanych.

Kandydaci mogli teoretycznie zapisywać się na dowolną liczbę kierunków. Nowości to m.in. muzyka użytkowa, sztuka pisania, doradztwo polityczne i publiczne, animacja społeczno-kulturalna z edukacją kulturalną, oligofrenopedagogika z arteterapią, mediteranistyka, informatyka stosowana, studia regionalne, bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe.

Najwięcej maturzystów zgłosiło chęć studiowania na prawie - 1582 osób, psychologii - 838, administracji - 605, pedagogice - 469, dziennikarstwie i komunikacji społecznej - 467, bezpieczeństwie narodowym i międzynarodowym - 408, informatyce - 391.

Pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce w czołówce plasują się: reżyseria - 11,13 osoby na jedno miejsce, realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia - 11, filologia angielska specjalność tłumaczeniowa z językiem japońskim - 9,48, filologia angielska z językiem chińskim - 8,48, filologia angielska kultura-media-translacja - 7,66, filologia angielska specjalność język biznesu - 7,60.

Według stanu na czwartek, liczba kandydatów na Politechnice Śląskiej w pierwszym naborze wyniosła 7453 - na 10 tys. 55 przygotowanych miejsc.

"Do końca przyszłego tygodnia trwa jeszcze pierwszy nabór. Ostateczna liczba biorących w nim udział kandydatów będzie znana dopiero po 25 lipca" - podkreśliła kierownik Działu Spraw Studenckich i Kształcenia Grażyna Maszniew.

Najwięcej chętnych chciało studiować na gliwickiej politechnice: informatykę - 474 osoby, budownictwo - 388, architekturę i urbanistykę - 370, automatykę i robotykę - 312, transport - 306.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

REKLAMA