Klasa patronacka: Anwil sam wykształci sobie pracowników

• Spółka Anwil oraz Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku zawarły umowę o współpracy.
• Zadeklarowano chęć podjęcia wspólnych działań na rzecz kształtowania programów nauczenia odpowiadającym potrzebom kadrowym spółki.
• Anwil obejmie patronatem klasę o profilu technik technologii chemicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Klasa patronacka: Anwil sam wykształci sobie pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

9 mar 2016 18:48


Klasy patronackie tworzone w szkołach zawodowych przy współpracy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi stają się coraz bardziej popularne – taki wniosek płynie z lektury ostatnich danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Gospodarki. Firmy coraz częściej stają w obliczu wyzwań związanych z pozyskaniem następców specjalistów odchodzących na emeryturę i upatrują szansy na poradzenie sobie z tą sytuacją właśnie w tworzeniu klas patronackich. Tą drogą postanowił pójść także Anwil, który podjął decyzję o nawiązaniu oficjalnej współpracy z Zespołem Szkół Chemicznych we Włocławku.

Wstępnie zaplanowano, że klasa patronacka Anwilu będzie liczyć 16 uczniów, którzy będą pobierać naukę w systemie dualnym. Teorię będą poznawać w Zespole Szkół Chemicznych, podczas gdy jej zastosowanie będą ćwiczyć na praktykach zorganizowanych w spółce. Kluczowe dla wszystkich zainteresowanych podjęciem nauki w klasie pod patronatem Anwil -u powinien być fakt, że jej najlepsi absolwenci będą mogli dołączyć do grona pracowników przedsiębiorstwa.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.