Klasa patronacka: Anwil sam wykształci sobie pracowników

• Spółka Anwil oraz Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku zawarły umowę o współpracy.
• Zadeklarowano chęć podjęcia wspólnych działań na rzecz kształtowania programów nauczenia odpowiadającym potrzebom kadrowym spółki.
• Anwil obejmie patronatem klasę o profilu technik technologii chemicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Klasa patronacka: Anwil sam wykształci sobie pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

9 mar 2016 18:48


Klasy patronackie tworzone w szkołach zawodowych przy współpracy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi stają się coraz bardziej popularne – taki wniosek płynie z lektury ostatnich danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Gospodarki. Firmy coraz częściej stają w obliczu wyzwań związanych z pozyskaniem następców specjalistów odchodzących na emeryturę i upatrują szansy na poradzenie sobie z tą sytuacją właśnie w tworzeniu klas patronackich. Tą drogą postanowił pójść także Anwil, który podjął decyzję o nawiązaniu oficjalnej współpracy z Zespołem Szkół Chemicznych we Włocławku.

Wstępnie zaplanowano, że klasa patronacka Anwilu będzie liczyć 16 uczniów, którzy będą pobierać naukę w systemie dualnym. Teorię będą poznawać w Zespole Szkół Chemicznych, podczas gdy jej zastosowanie będą ćwiczyć na praktykach zorganizowanych w spółce. Kluczowe dla wszystkich zainteresowanych podjęciem nauki w klasie pod patronatem Anwil -u powinien być fakt, że jej najlepsi absolwenci będą mogli dołączyć do grona pracowników przedsiębiorstwa.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.