Kierowcy ciężarówek pilnie poszukiwani w Niemczech

Z powodu braku wystarczającej liczby kierowców samochodów ciężarowych, Niemcy postanowili przeszkolić w tym zakresie długotrwale bezrobotnych. W kursie uczestniczą m.in. Polacy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kierowcy ciężarówek pilnie poszukiwani w Niemczech

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

2 lip 2014 10:33


Jak donosi "Deutsche Welle" w Niemczech kierowcy ciężarówek są pilnie poszukiwani. Korki na drogach i niekorzystne godziny pracy zniechęcają młodych Niemców do podjęcia pracy w tym zawodzie. Braki na rynku pracy pomaga wypełnić Bawarska Administracja Drogowa, która w ramach projektu wspieranego przez Unię Europejską już od 1,5 roku szkoli nowych kierowców.

- Rocznie na emeryturę w naszym regionie odchodzi 20 tys. kierowców ciężarówek. Nie jesteśmy w stanie w krótkim czasie wypełnić tej luki i zaczynamy coraz bardziej odczuwać ten brak - mówi w rozmowie z "DW" Guido Frommholz z Bawarskiej Administracji Drogowej.

Zainteresowani szkoleniem są głównie długotrwale bezrobotni. Pochodzą z Polski, Rosji, Litwy, a nawet Afryki. Na kursy wysyła ich Agencja Pośrednictwa Pracy, która za unijne fundusze pokrywa koszty szkolenia w wysokości 25 tys. euro za osobę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ljklkj 2014-11-10 15:06:47

no tak to jest jak się obrało politykę - wyniszczania nowych pokoleń - teraz nie ma kogo zatrudniać. to samo notuje się w polsce. niestety polska obrała zły kurs i już w polsce roi się od ogłoszeń.