Joanna Kluzik-Rostkowska: 8,5 mln wejść na filmiki kampanii promującej szkolnictwo zawodowe

0 0

- Pierwsze efekty naszej kampanii promującej w internecie szkolnictwo zawodowe poznamy po 1 września. Jednak już teraz jest jasne, że przeszła ona najśmielsze oczekiwania. Odnotowano 8,5 mln wejść - powiedziała szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska.

Minister edukacji narodowej była w sobotę (22 sierpnia) we Wrocławiu gościem festiwalu MeetUp. To największe, pod względem liczby uczestników, spotkanie fanów z internetowymi twórcami, prezentującymi swe dokonania na portalu YouTube.

Kluzik-Rostkowska uczestniczyła w panelu dyskusyjnym podsumowującym zleconą przez resort edukacji kampanię promującą szkolnictwo zawodowe pt."#dobry ZAWODnik".

Kampania polegała m.in. na tworzeniu filmów umieszczanych w internecie, a jej głównym bohaterem był uczeń technikum informatycznego z Wodzisławia Śląskiego posługujący się na YouTube nickiem ReZigiusz.

MEN rządzi na YouTube

W spotach wystąpiła Kluzik-Rostkowska. MEN zapłacił za całą akcję 114 tys. zł i była to pierwsza w Polsce zlecona przez instytucję rządową, a przeprowadzona wśród odbiorców YouTube akcja promocyjna.

- Po godzinie od umieszczenia filmu notowaliśmy po 32 tys. wejść. Ja też czuję się aktywnym uczestnikiem internetu, ale dopiero przy tej kampanii przekonałam się, że to są dwa światy: internet w odbiorze rodziców i młodych ludzi. Ta kampania przeszła najśmielsze oczekiwania, ponieważ miała około 8,5 mln wejść - mówiła Kluzik-Rostkowska.

Politycy nie są w internecie zbyt "sexy"

Bloger, programista i ekspert od monitorowania internetu Michał Sadowski podkreślił, że kluczem do sukcesu tej kampanii było zaangażowanie ReZigiusza, który jest popularny w internecie i wiarygodny dla młodego odbiorcy.

- Zaskakujące, że urzędnicy się na to zdecydowali, bo przecież - ogólnie rzecz biorąc - politycy nie są w internecie zbyt "sexy"- mówił Sadowski.

Jak zaznaczyła Kluzik-Rostkowska, celem akcji promującej szkolnictwo zawodowe było przekonanie odbiorców do wybierania tego typu szkół po ukończeniu gimnazjum oraz przełamanie stereotypu, iż nauka w szkole zawodowej czy technikum "to coś gorszego niż wybór liceum".
-
Zwykle dzieje się tak, że zarówno uczniowie jak i ich rodzice dobrze orientują się, które licea w ich okolicy mają dobrą opinię. Natomiast rzadziej mają wiedzę, jakie w ogóle szkoły zawodowe czy technika są na ich terenie i do jakich przygotowują zawodów - mówiła minister edukacji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Ukończyłam lata temu zawodówkę, potem poszłam do technikum zaocznego, teraz studiuję na WSPA w Lublinie. Ścieżka może zawiła, ale dzięki edukacji zawodowej mogę teraz pracować na tygodniu, a w weekendy studiować. Zostałam zmuszona do studiów ze względu na sytuację zawodową. Najpierw się opierałam, ale po kilku wykładach bardzo mi się na tej uczelni spodobało. Młodzieży, z którą pracuję przy projektach wolontariackich również polecam najpierw zdobycie zawodu (w 2-4 lata można mieć zawód wybierając ZSZ lub TECH), a potem studia. Z fachem w ręku zawsze łatwiej o pracę.
  • Szkoły zawodowe są idealnym rozwiązaniem dla młodych. Jeżeli je się połączy z profesjonalną nauką języka angielskiego i dodatkowego(państwa do którego planujecie emigrację) to gwarancja sukcesu na emigracji. W Polsce to sprzątaczka musi mieć mgr....nic nie ujmując temu potrzebnemu zawodowi, a i tak ma problem ze znalezieniem pracy. Zatem: zawód+język(i) = dobre życie za granicą. Mamy więc dobre hasło kampanii MEN za darmo. Tylko w tej potencjalnej reklamie nie denerwujcie podatników, że ich podatki idą na wykształcenie pracownika dla innego, bogatszego kraju(np. Niemiec, GB), gdzie potrafią skonstruować chłonny rynek pracy dla osób z fachem. Nikt nie myśli o lojalkach na kilka lat, żeby odpracować środki przeznaczone na wykształcenie dla tych którzy wyjadą, bo i tak nie dałoby się zagwarantować miejsca pracy w kraju, a powinno się.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.