Janusz Piechociński wspiera zawodowców. Odwiedził Samsung Labo

0 0
Janusz Piechociński wspiera zawodowców. Odwiedził Samsung Labo
Janusz Piechociński w Samsung Labo we Wronkach / fot. mat.pras.

Wronki, to pierwsze miejsce w Polsce, w którym Samsung stworzył specjalną przestrzeń naukową dla uczniów szkół zawodowych. Dziś (12 lutego) odwiedził je wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński.

W ramach zajęć Samsung Labo prowadzonych przez specjalistów z centrum badawczo-rozwojowego Samsunga oraz inżynierów z zakładu produkcyjnego, firma przygotowuje młodych ludzi do wyzwań związanych z zawodami przyszłości oraz wymaganiami pracodawców w zakresie znajomości najnowszych technologii.

Przygotowane przez Samsung Electronics Polska zajęcia w ramach projektu, to przykład owocnej współpracy biznesu, oświaty i władz samorządowych.

- Takie inicjatywy idealnie wpisują się w założenia podpisanego 23 stycznia, z inicjatywy Ministerstwa Gospodarki, międzyresortowego porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego. Wierzę, że dzięki tego typu projektom uda się podnieść prestiż szkół zawodowych, a także wesprzeć absolwentów w starcie na rynku pracy – powiedział wicepremier, minister gospodarki, Janusz Piechociński.

Podczas swojej wizyty w klasie Samsung Labo w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach, wicepremier miał okazję nie tylko zapoznać się z założeniami projektu Samsung Labo i wyposażeniem, dzięki któremu młodzi technicy mechatronicy, informatycy i elektronicy podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Spotkał się także z przedstawicielami szkoły – dyrekcją, gronem pedagogicznym i co najważniejsze, z uczniami.

- Dzięki projektowi, otwieramy młodym ludziom drzwi do kariery. Zaznajamiając ich z najnowszymi technologiami, np. platformą programistyczną Tizen, a także promując postawy przedsiębiorcze, wyposażamy ich w narzędzia, dzięki którym wejście na rynek pracy będzie o wiele prostsze – powiedział Hadrian Baumann, prezes Samsung Electronics Polska.

Wsparcie Samsung Electronics Polska dociera jednak nie tylko do grupy 40 uczestników projektu, zrekrutowanych w ramach pilotażowej edycji Samsung Labo. Wyremontowana i kompletnie wyposażona w najnowszy, multimedialny sprzęt klasa, jest wykorzystywana również w ramach innych zajęć dla uczniów Technikum w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach.

Dla pracodawców branży ICT i innych, wykorzystujących nowoczesne technologie, oznacza to koniec problemów z rekrutacją na stanowiska wykwalifikowanych specjalistów. Uczniowie szkół zawodowych będą już niedługo komplementarnie przygotowani do wyzwań stawianych im przez rynek pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

 • "Dla pracodawców branży ICT i innych, wykorzystujących nowoczesne technologie, oznacza to koniec problemów z rekrutacją na stanowiska wykwalifikowanych specjalistów"
  - Ha, ha, ha ,ha ,ha . Najlepszy żart, jaki usłyszałem. Artykuł na zamówienie.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.