Janusz Piechociński wspiera zawodowców. Odwiedził Samsung Labo

Wronki, to pierwsze miejsce w Polsce, w którym Samsung stworzył specjalną przestrzeń naukową dla uczniów szkół zawodowych. Dziś (12 lutego) odwiedził je wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Janusz Piechociński wspiera zawodowców. Odwiedził Samsung Labo

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

12 lut 2015 17:30


W ramach zajęć Samsung Labo prowadzonych przez specjalistów z centrum badawczo-rozwojowego Samsunga oraz inżynierów z zakładu produkcyjnego, firma przygotowuje młodych ludzi do wyzwań związanych z zawodami przyszłości oraz wymaganiami pracodawców w zakresie znajomości najnowszych technologii.

Przygotowane przez Samsung Electronics Polska zajęcia w ramach projektu, to przykład owocnej współpracy biznesu, oświaty i władz samorządowych.

- Takie inicjatywy idealnie wpisują się w założenia podpisanego 23 stycznia, z inicjatywy Ministerstwa Gospodarki, międzyresortowego porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego. Wierzę, że dzięki tego typu projektom uda się podnieść prestiż szkół zawodowych, a także wesprzeć absolwentów w starcie na rynku pracy – powiedział wicepremier, minister gospodarki, Janusz Piechociński.

Podczas swojej wizyty w klasie Samsung Labo w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach, wicepremier miał okazję nie tylko zapoznać się z założeniami projektu Samsung Labo i wyposażeniem, dzięki któremu młodzi technicy mechatronicy, informatycy i elektronicy podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Spotkał się także z przedstawicielami szkoły – dyrekcją, gronem pedagogicznym i co najważniejsze, z uczniami.

- Dzięki projektowi, otwieramy młodym ludziom drzwi do kariery. Zaznajamiając ich z najnowszymi technologiami, np. platformą programistyczną Tizen, a także promując postawy przedsiębiorcze, wyposażamy ich w narzędzia, dzięki którym wejście na rynek pracy będzie o wiele prostsze – powiedział Hadrian Baumann, prezes Samsung Electronics Polska.

Wsparcie Samsung Electronics Polska dociera jednak nie tylko do grupy 40 uczestników projektu, zrekrutowanych w ramach pilotażowej edycji Samsung Labo. Wyremontowana i kompletnie wyposażona w najnowszy, multimedialny sprzęt klasa, jest wykorzystywana również w ramach innych zajęć dla uczniów Technikum w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach.

Dla pracodawców branży ICT i innych, wykorzystujących nowoczesne technologie, oznacza to koniec problemów z rekrutacją na stanowiska wykwalifikowanych specjalistów. Uczniowie szkół zawodowych będą już niedługo komplementarnie przygotowani do wyzwań stawianych im przez rynek pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

www 2015-02-16 09:50:55

"Dla pracodawców branży ICT i innych, wykorzystujących nowoczesne technologie, oznacza to koniec problemów z rekrutacją na stanowiska wykwalifikowanych specjalistów" - Ha, ha, ha ,ha ,ha . Najlepszy żart, jaki usłyszałem. Artykuł na zamówienie.