Iwona Krawczyk: Trzeba zmienić nastawienie do szkół zawodowych

O dobrych praktykach współpracy szkół z pracodawcami, strefowym klastrze edukacyjnym i Uniwersytecie Zawodowym dla gimnazjalistów w Jaworze, gdzie zlokalizowana jest jedna z podstref kamiennogórskiej strefy ekonomicznej, mówiła prezes kamiennogórskiej strefy ekonomicznej, Iwona Krawczyk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Iwona Krawczyk: Trzeba zmienić nastawienie do szkół zawodowych

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

8 maj 2015 14:48


Jak wyjaśnia dziś uzbrojone tereny i pomoc publiczna w specjalnych strefach ekonomicznych to zbyt mało. Inwestor oczekuje wykształconej kadry, przygotowanej do wykonywania konkretnego zawodu. Gotowość i elastyczność szybkiego kształcenia są dziś podstawą budowania przewagi konkurencyjnej.

- Bardzo istotna jest zmiana nastawienia gimnazjalisty i jego rodziców do szkół zawodowych i średnich szkół zawodowych. Dostarczamy młodym ludziom niezbędnej wiedzy na temat specyfiki konkretnego zawodu, wskazujemy możliwości realizacji zawodowej kariery - uważa Iwona Krawczyk.

Na spotkaniu zorganizowanym w Jaworze dyrektorzy tamtejszych gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedsiębiorcy przystąpili do Strefowego Klastra Edukacyjnego, utworzonego przez kamiennogórską strefę. Współtwórcą platformy jest burmistrz Jawora Emilian Bera. Projektowi patronuje Kurator Dolnośląska Beata Pawłowicz

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.