Inwestycja w szkoły zawodowe i żłobki w firmach. To plan na 4 lata

Odbudowa szkolnictwa zawodowego - to jeden z priorytetów wyborczych SLD. Sojusz zapowiada, że przez najbliższe cztery lata zamierza w tym celu współpracować z przedstawicielami rzemiosła i przedsiębiorcami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Inwestycja w szkoły zawodowe i żłobki w firmach. To plan na 4 lata

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 paź 2014 13:42


Katarzyna Piekarska, startująca do sejmiku na Mazowszu, przedstawiając program edukacyjny partii podkreśla, że inwestycja w młode pokolenie jest priorytetem dla SLD. Sojusz w swoim programie obiecuje więc zapewnić dostęp do żłobków wszystkim rodzicom, którzy będą chcieli skorzystać z tej formy opieki nad dziećmi.

Czytaj też: Ministerstwo chce ożywić szkoły zawodowe za 820 mln euro

- SLD proponuje tworzenie żłobków z wykorzystaniem funduszy unijnych. Rekomendowanym przez nas rozwiązaniem jest także współpraca pracodawców i samorządowców przy organizowani żłobków przy zakładach pracy. Powinien też powstać wieloletni plan budowy żłobków - mówi Piekarska.

SLD chce też zwiększyć dostępność przedszkoli publicznych dla rodziców. Zdaniem Piekarskiej przedszkole powinno być blisko domu i zapewniać opiekę dzieciom przez co najmniej 8 godzin.

Czytaj też: Reforma szkolnictwa zawodowego wywoła kolejną falę emigracji?

Ważnym punktem programowym SLD w zakresie edukacji jest także odbudowa szkolnictwa zawodowego. - Nie powinno tak być, że dziś mamy wyłącznie absolwentów szkół wyższych, którzy nie mogą znaleźć pracy, a z drugiej strony popularne zawody, popularne usługi odchodzą w niebyt - wyjaśnia Sebastian Wierzbicki, kandydat SLD na fotel prezydenta Warszawy. Dodaje, że SLD będzie w tym zakresie współpracował z przedstawicielami rzemiosła i przedsiębiorcami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.