Inwestycja w szkoły zawodowe i żłobki w firmach. To plan na 4 lata

0 0
Inwestycja w szkoły zawodowe i żłobki w firmach. To plan na 4 lata

Odbudowa szkolnictwa zawodowego - to jeden z priorytetów wyborczych SLD. Sojusz zapowiada, że przez najbliższe cztery lata zamierza w tym celu współpracować z przedstawicielami rzemiosła i przedsiębiorcami.

Katarzyna Piekarska, startująca do sejmiku na Mazowszu, przedstawiając program edukacyjny partii podkreśla, że inwestycja w młode pokolenie jest priorytetem dla SLD. Sojusz w swoim programie obiecuje więc zapewnić dostęp do żłobków wszystkim rodzicom, którzy będą chcieli skorzystać z tej formy opieki nad dziećmi.

Czytaj też: Ministerstwo chce ożywić szkoły zawodowe za 820 mln euro

- SLD proponuje tworzenie żłobków z wykorzystaniem funduszy unijnych. Rekomendowanym przez nas rozwiązaniem jest także współpraca pracodawców i samorządowców przy organizowani żłobków przy zakładach pracy. Powinien też powstać wieloletni plan budowy żłobków - mówi Piekarska.

SLD chce też zwiększyć dostępność przedszkoli publicznych dla rodziców. Zdaniem Piekarskiej przedszkole powinno być blisko domu i zapewniać opiekę dzieciom przez co najmniej 8 godzin.

Czytaj też: Reforma szkolnictwa zawodowego wywoła kolejną falę emigracji?

Ważnym punktem programowym SLD w zakresie edukacji jest także odbudowa szkolnictwa zawodowego. - Nie powinno tak być, że dziś mamy wyłącznie absolwentów szkół wyższych, którzy nie mogą znaleźć pracy, a z drugiej strony popularne zawody, popularne usługi odchodzą w niebyt - wyjaśnia Sebastian Wierzbicki, kandydat SLD na fotel prezydenta Warszawy. Dodaje, że SLD będzie w tym zakresie współpracował z przedstawicielami rzemiosła i przedsiębiorcami.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.