Internetowa aplikacja dla bezrobotnych. Tworzą ją polscy uczniowie

0 0
Internetowa aplikacja dla bezrobotnych. Tworzą ją polscy uczniowie
Grupa uczniów z Wodzisławia Śląskiego wyjechała do Irlandii Północnej i wróciła z pomysłem na stworzenie aplikacji dla bezrobotnych. Prace trwają. (fot. mat.pras.)

• Polscy uczniowie odbyli miesięczne staże zawodowe w Irlandii Północnej w ramach programu "Erasmus +".
• Efektem ich pobytu za granicą będzie internetowa aplikacja dla bezrobotnych tworzona na potrzeby powiatowego urzędu pracy w Wodzisławiu Śląskim.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. już po raz trzeci mieli okazję odbycia praktyk zawodowych w Irlandii Północnej.

(fot. mat.pras.)
(fot. mat.pras.)

– Ze względu na spore zainteresowanie stażami w tym roku szkolnym umożliwiliśmy wyjazd za granicę dwóm grupom uczniów, kształcących się na kierunkach technik informatyk i technik teleinformatyk – wyjaśnia Czesław Pieczka, dyrektor ZST.

Powstanie aplikacja dla bezrobotnych

Młodzież spędziła cztery tygodnie w Derry, rozwijając swoje umiejętności pod okiem brytyjskich pracodawców.

(fot. mat.pras.)
(fot. mat.pras.)

Efektem ich pobytu będzie internetowa aplikacja, jaką tworzą na potrzeby powiatowego urzędu pracy w Wodzisławiu Śląskim. Będzie ona wspierała mieszkańców pozostających bez pracy w efektywnym poszukiwaniu zajęcia zapewniającego stały dochód, a zarazem będzie pomagać bezrobotnym w szybszym dotarciu do informacji na temat potencjalnego pracodawcy. Przy tworzeniu aplikacji stażyści wzorują się na rozwiązaniach opracowanych przez Brytyjczyków i tamtejszym systemie pomocy społecznej.

Premiera w kwietniu

Prezentacja aplikacji odbędzie się prawdopodobnie w maju podczas szkolenia dla osób bezrobotnych, kiedy to uczniowie (stażyści) zaprezentują stworzony przez siebie program jako narzędzie pozwalające efektywnie poszukiwać pracy.

(fot. mat.pras.)
(fot. mat.pras.)

W nagrodę wszyscy uczniowie zaangażowani w przygotowanie i przeprowadzenie szkoleń otrzymają nowoczesne tablety multimedialne, które w całości zostały sfinansowane ze środków unijnych. Całość przedsięwzięcia – zarówno staże w Irlandii Północnej, jak i prace nad aplikacją zostały sfinansowane ze środków unijnych w ramach programu "Erasmus+".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Ciekawe ilu miejsc pracy powstanie dzięki kolejnej aplikacji.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.