Humanistom łatwiej będzie znaleźć pracę? Ministerstwo da uczelniom pieniądze na innowacyjny projekt

• Rusza konkurs dla szkół wyższych na przetestowanie i wykorzystanie w praktyce modelowych rozwiązań, które ułatwią absolwentom nauk humanistycznych i społecznych znalezienie pracy.
• W Programie Wiedza Edukacja Rozwój przeznaczony na ten cel 30 mln zł.
• Uczelnie wnioskujące o dofinansowanie mogą liczyć na maksymalne wsparcie w wysokości 3 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Humanistom łatwiej będzie znaleźć pracę? Ministerstwo da uczelniom pieniądze na innowacyjny projekt

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

30 cze 2016 14:50


- Badania pokazują, że absolwenci kierunków humanistycznych są częściej bezrobotni i nieaktywni zawodowo niż ci, którzy ukończyli kierunki ścisłe. Niedopasowanie absolwentów studiów humanistycznych do rynku pracy wynika przede wszystkim z braku umiejętności wykorzystania przez nich wiedzy w praktyce. Dlatego postanowiliśmy pomóc humanistom przy użyciu innowacyjnych rozwiązań wspierających przede wszystkim sieciowanie, interdyscyplinarność i współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a także umożliwiających wykorzystanie ich kompetencji w praktyce - poinformował wiceminister rozwoju Paweł Chorąży.

Czytaj też: Połowa humanistów zarabia więcej niż 4 tys. zł

Konkurs wzorowany jest na najciekawszych rozwiązaniach z tego obszaru zrealizowanych z powodzeniem we Francji, Norwegii i Danii. Skierowany jest do najlepszych uczelni wyższych prowadzących kierunki humanistyczne lub społeczne. Z projektów bezpośrednio skorzystają studenci i studentki tych kierunków zainteresowani napisaniem wdrożeniowej pracy licencjackiej lub magisterskiej. Mają one zawierać propozycje sposobu rozwiązania konkretnego, realnego problemu zgłoszonego lub zidentyfikowanego przez pracodawcę (np. w zakresie kultury organizacji w firmie, wpływu określonych barier na wyniki finansowe itp.) lub pomysłu stworzonego przez interdyscyplinarne zespoły studentów (np. pomysł na aplikację internetową, scenariusz gry video itp.).

Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane od 1 do 30 września br. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.