Huawei oferuje staże studentom Politechniki Świętokrzyskiej

0 0
Huawei oferuje staże studentom Politechniki Świętokrzyskiej
- Porozumienie Huawei z Politechniką Świętokrzyską otwiera nowe możliwości dla studentów, dla nowej pracy - powiedział minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. /Fot. sxc.hu

Politechnika Świętokrzyska porozumiała się z chińską firmą Huawei. Uczenia może liczyć na wsparcie merytoryczne a także staże i praktyki dla swoich studentów.

List intencyjny na temat współpracy podpisali we wtorek, 20 października w Kielcach przedstawiciele uczelni i przedsiębiorstwa.

W ramach współpracy studenci (głównie informatyki) Politechniki Świętokrzyskiej będą mogli przygotowywać się do zawodu w ramach staży i praktyk w firmie. W przyszłości jej przedstawiciele będą przyjeżdżali na uczelnię, by udzielać merytorycznego wsparcia w zakresie teleinformatyki.

- To porozumienie o wymianie doświadczeń, wsparciu studentów w zakresie nowych technologii, a także umożliwienie im rozwoju w teleinformatyce. Mamy nadzieję, że da ono możliwość przygotowania do zawodu i podjęcia w przyszłości lepszej pracy - powiedziała PR menadżer Huawei Polska, Mo Zhang.

Jak dodała, studenci będą mogli brać udział w konkursie - skierowanym także do absolwentów uczelni - na projekt związany z branżą ICT. Autorzy wyróżnionych pomysłów wyjadą na dwutygodniowe szkolenie i warsztaty do głównej siedziby firmy w Chinach.

- Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych talentów. Potrzebujemy zdolnych ludzi, chcemy wyłonić takie osoby, by potem mogły do nas dołączyć - podkreśliła Mo Zhang.

Nowe możliwości dla studentów

W ramach współpracy przedstawiciele środowiska akademickiego będą także mogli uczestniczyć w warsztatach nowych technologii w centrum innowacji firmy, w warszawskim oddziale przedsiębiorstwa.

Jak powiedział prorektor PŚ prof. Bogdan Antoszewski, uczelnia po raz pierwszy będzie współpracowała ze światowymi potentatem w swojej branży.

- Mamy nadzieję, że te staże zaowocują tym, że młodzi ludzie później trafią do naszego przemysłu, by móc wdrażać nowatorskie technologie - dodał.

Memorandum o współpracy uczelni i Huawei Polska zawarto podczas konferencji "Reaktywacja Centralnego Okręgu Przemysłowego w nowej formule nowoczesnych technologii i innowacyjnej gospodarki", zorganizowanej przez fundację Consortio.

Jak podkreślał obecny na spotkaniu minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, firma Huawei to "symbol sukcesu chińskiej gospodarki i innowacyjnej myśli", a porozumienie z politechniką otwiera możliwości nie tylko dla uczelni, ale także dla Kielc i województwa świętokrzyskiego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.