Grupa Pracuj objęła udziały w Coders Lab. Powstanie szkoła IT

Coders Lab zmieni się ze szkoły programowania w szkołę IT. To efekt objęcia mniejszościowego pakietu w spółce przez Grupę Pracuj, właściciel m.in. serwisu Pracuj.pl. Inwestycja ta stanowi odpowiedź na rozwijający się rynek IT, ale też na rosnącą rolę prywatnych szkół zawodowych w kształceniu kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Pracuj objęła udziały w Coders Lab. Powstanie szkoła IT

PODZIEL SIĘ


Autor: MIW

13 lut 2018 12:47


  • Współpraca Coders Lab oraz Grupy Pracuj umożliwić ma jeszcze szybsze połączenie absolwentów z pracodawcami.
  • Coders Lab wykształciła do tej pory ponad 1500 programistów webowych. Ośmiu na dziesięciu z jej absolwentów w ciągu trzech miesięcy od zakończenia kursu znajduje pierwszą pracę w nowym zawodzie.
  • Szacuje się, że w całej branży IT w Polsce brakuje ok. 50 tysięcy fachowców, a przeciętne zarobki wynoszą 6600 zł brutto.

Jak podkreśla Maciej Noga, członek zarządu Grupy Pracuj, odpowiedzialny m.in. za objęcie udziałów w Coders Lab, ta transakcja coś więcej niż tylko reakcja na powiększający się niedobór specjalistów, z którym zmaga się branża IT, choć ten aspekt na pewno jest istotny. Tylko w ubiegłym roku na ponad pół miliona ogłoszeń, które trafiły na Pracuj.pl, aż 83 tys. (16 proc.) dotyczyło branży IT. Szacuje się, że w całej branży IT w Polsce brakuje ok. 50 tysięcy fachowców. Przeciętne zarobki wynoszą 6600 zł brutto, a doświadczeni specjaliści w tym sektorze mogą liczyć na pensje w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Tak więc każdy dopływ wykwalifikowanej kadry będzie mile widziany. Przedstawiciele Grupy Pracuj podkreślają jednak, że patrzą na swoją inwestycję także w szerszym kontekście.

- Rozwój technologii niesie za sobą zmiany na rynku pracy, wiele poszukiwanych obecnie specjalizacji powstało w ostatnich 10-15 latach. System edukacji reaguje na te zmiany z opóźnieniem, a programy szkoleniowe czy kursy prowadzone przez takie firmy jak Coders Lab to ciekawa i przyszłościowa alternatywa dla oferty dużych uczelni. Będziemy szukać możliwości kolejnych inwestycji w obszarze nowoczesnej edukacji i kolejnych synergii np. z serwisem Pracuj.pl – mówi Maciej Noga.

Szkoła programowania Coders Lab została uruchomiona w 2013 r. przez braci Marcina Tchórzewskiego, absolwenta i doktoranta SGH oraz Jacka Tchórzewskiego, absolwenta informatyki na Politechnice Warszawskiej. Działając obecnie w ośmiu miastach, wykształciła do tej pory ponad 1500 programistów webowych. Jak podaje szkoła, ośmiu na dziesięciu z jej absolwentów w ciągu trzech miesięcy od zakończenia kursu znajduje pierwszą pracę w nowym zawodzie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.