Gospodarce z nauką po drodze

Zakłady Mechaniczne Tarnów weszły w skład patronackiej sieci innowacyjnych przedsiębiorstw, którą budują władze Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gospodarce z nauką po drodze

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

1 maj 2013 21:47


Pracująca społecznie Rada Patronacka przy Wydziale zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie ma ułatwić współpracę pomiędzy nauką, gospodarką i administracją i pomóc studentom odnaleźć się na rynku pracy.

Szybka wymiana wyników badań naukowych umożliwia firmom skuteczne konkurowanie na rynku. Naukowcy mogą modyfikować programy kształcenia tak, by absolwenci byli przygotowani do wyzwań praktyki gospodarczej, a uczelnia może korzystać z dodatkowych źródeł finansowania.

Projekt „Uruchomienie unikatowego kierunku Informatyka Stosowana odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy" jest współfinansowany z funduszy unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Studenci kierunku informatyka stosowana zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów inżynierskich i kojarzenia ich z odpowiednimi metodami, przy wykorzystaniu techniki komputerowej. Po zakończeniu studiów mogą być zatrudniani jako projektanci i twórcy oprogramowania w zakładach przemysłowych, ośrodkach naukowo badawczych lub administratorzy sieci komputerowych.

Dzięki połączeniu wiedzy informatycznej z wiedzą technologiczną absolwenci będą przydatni w nowoczesnych zakładach, w których prowadzone są sterowane komputerowo procesy produkcyjne.

W związku z zamiarem jak najlepszego przygotowania studentów tego kierunku do wymogów rynku pracy w skład Rady Patronackiej powołany został Krzysztof Jagiełło, prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów.

W tarnowskich Zakładach Mechanicznych dobiega końca wdrażanie zintegrowanego systemu informatycznego do zarządzania zasobami firm o nazwie ERP. Poprawia on planowanie zamówień, sprzedaży i produkcji, umożliwia monitorowanie stanu zapasów i ograniczenie przestojów. Pomaga także w synchronizacji działań wewnątrz poszczególnych działów firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.