Google uczy przedsiębiorców obsługi narzędzi internetowych

Google uruchamia bezpłatną platformę edukacyjną dla polskich przedsiębiorców. Dzięki niej mogą oni rozwijać umiejętności internetowe, skorzystać z różnego rodzaju kursów opartych o materiały wideo i zapoznać się z historiami sukcesu polskich firm, które rozwinęły się dzięki obecności w sieci.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Google uczy przedsiębiorców obsługi narzędzi internetowych

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

27 lis 2015 15:54


W ramach programu Internetowe Rewolucje do końca przyszłego roku ze szkoleń może skorzystać nawet 100 tys. obecnych i przyszłych przedsiębiorców w Polsce. Udostępnione materiały instruują jak wykorzystać internet do zwiększania obrotów, zdobywania nowych klientów czy analizy danych. Prezentują odpowiednie narzędzi i potencjał aplikacji mobilnych oraz serwisów społecznościowych.

– Chcemy zachęcać polskich przedsiębiorców do tego, aby myśleli o tym, jak mogą wykorzystać potęgę internetu i aby znaleźli czas na bardzo ważną inwestycję: inwestycję w rozwój swoich umiejętności cyfrowych – komentuje Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, dyrektor Google Polska.

Czy to potrzebne? Z majowego badania "Polskie firmy z sektora MŚP - znajomość i używanie narzędzi do komunikacji" przeprowadzonego w maju przez Millward Brown, pomimo że 83 proc. przedsiębiorców uważa, iż internet jest ważny lub niezbędny w prowadzeniu ich działalności i 60 proc. z nich dostrzega korzyść ze zwiększania umiejętności internetowych swoich pracowników, to w ubiegłym roku mniej niż co trzeci przedsiębiorca podjął w tym kierunku jakiekolwiek działania.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.