FRDL MISTiA rozdaje kursy zawodowe i staże

0 0
FRDL MISTiA rozdaje kursy zawodowe i staże

Osoby zwolnione w przeciągu ostatnich 6 miesięcy lub zagrożone zwolnieniem mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów i kursów zawodowych oraz odbyć staż zawodowy w projekcie realizowanym przez FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji.

Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w styczniu 2013 roku, aż 2313 pracowników zostało zwolnionych w Małopolsce z przyczyn zakładu pracy, a kolejne 431 jest przewidzianych do zwolnienia. FRDL MISTiA w ramach projektu „Reintegracja zawodowa osób dotkniętych negatywnymi skutkami procesów restrukturyzacji małopolskich przedsiębiorstw" chce pomóc takim osobom w zdobyciu poszukiwanych kwalifikacji oraz znalezieniu nowej pracy.

W ramach ścieżki wsparcia dla poszukujących pracy uczestnicy będą mogli skorzystać z warsztatów z technik aktywnego poszukiwania pracy, na których zdobędą wiedzę na temat rynku pracy, uwarunkowań zmian na rynku pracy, instytucji rynku pracy oraz oczekiwań pracodawców wobec kompetencji pracowników. Nabędą umiejętności poszukiwania pracy, w tym sporządzania dokumentów aplikacyjnych, udoskonalą umiejętności wyznaczania własnych celów zawodowych i osobistych oraz wyćwiczą umiejętności efektywnego komunikowania się, zwięzłego wypowiadania swoich poglądów i racji oraz autoprezentacji w kontakcie z potencjalnym pracodawcą.

Kolejnym etapem będzie kurs zawodowy, na którym uczestnicy mogą zdobyć kwalifikacje poszukiwane obecnie na rynku pracy. Nową wiedzę oraz umiejętności będą mogli wykorzystać w praktyce na stażach i praktykach zawodowych, które potrwają od 1 do 6 miesięcy w wybranych firmach. Wszystkie oferowane rodzaje wsparcia są bezpłatne, a dodatkowo uczestnicy otrzymają stypendium szkoleniowe za udział w projekcie.

Ze złożeniem dokumentów rekrutacyjnych należy się śpieszyć, gdyż już na początku kwietnia ruszają pierwsze zajęcia. O przyjęciu do projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.