EYe on Tax: Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrali płatne praktyki w EY

0 0
EYe on Tax: Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrali płatne praktyki w EY
Finał konkursu EYe on Tax przyjął formę rozprawy sądowej. (Fot.: mat. pras.)

• Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wygrali XI edycji konkursu EYe on Tax.
• Do zwycięskiej drużyny „Maczeta Podatkowa” należeli Jakub Cieśla, Arkadiusz Czach, Wiktor Podsiadło i Sebastian Trzcina.
• Nagrodą są płatne praktyki w EY.

Zwieńczeniem finału konkursu z udziałem dwunastu drużyn była symulowana rozprawa sądowa, z udziałem sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. EYe on Tax to konkurs skierowany głównie do studentów IV i V roku kierunków prawniczych i ekonomicznych. Zwycięska drużyna - "Maczeta Podatkowa" - otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 24 tys. złotych oraz wygrała płatne praktyki w EY.

Drużyna, która zajęła drugie miejsce - zespół „Młode Wilki” z Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie: Krzysztof Frey, Bartłomiej Łukasik, Patryk Małkowiak i Karol Niemiec - wgrała iPady Apple mini. Ponadto najlepsze zespoły są nagradzane m.in. dostępem do systemu informacji prawnej LEX.

Trzy etapy

Trwający cały dzień finał był zwieńczeniem trzyetapowego konkursu, który rozpoczął się w październiku 2015 roku. Każda z drużyn drogą elektroniczną otrzymała zadanie konkursowe dotyczące problemów podatkowych, z którymi w praktyce borykają się przedsiębiorcy. Studenci zostali również poproszeni o przyjrzenie się rozprawie w jednym z sądów administracyjnych w Polsce, co miało uzmysłowić im jak będzie wyglądał finał i przysporzyć nie tylko doświadczenia procesowego, ale i dodatkowych punktów w konkursie.

Drugi etap odbył się w postaci internetowego webcastu. Zadaniem każdej z drużyn było także studium przypadku i przedstawienie rozwiązania, przy jednoczesnym wykazaniu się dogłębną znajomością polskiego prawa podatkowego i odpornością na presję upływającego czasu.

Do udziału w finale EYe on Tax zaproszono dwanaście najlepszych zespołów. Całodniowe zmagania składały się początkowo z rywalizacji w teście wiedzy i prezentacjach. W ścisłym finale, który po raz kolejny przyjął formę rozprawy sądowej, uczestniczyły dwie drużyny, wcielając się w strony postępowania sądowego. Ich wysiłki oceniało jury pod przewodnictwem Agnieszki Tałasiewicz, partnera w dziale doradztwa podatkowego EY oraz partnera zarządzającego kancelarią EY Law.

W skład jury weszli także sędziowie NSA: prof. dr hab. Zbigniew Kmieciak, Grzegorz Borkowski , Aleksandra Wrzesińska-Nowacka, a także prof. dr hab. Bogumił Brzeziński kierownik katedry prawa finansów publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz katedry prawa finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego i Michał Goj, dyrektor w dziale doradztwa podatkowego EY.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.