EY wraz z SGH uruchamia podyplomowe studium zarządzania cyberbezpieczeństwem

0 0
EY wraz z SGH uruchamia podyplomowe studium zarządzania cyberbezpieczeństwem
Szkoła Główna Handlowa (fot.wikipedia/Panek/CC BY 3.0)

Celem nowego kierunku utworzonego przez SGH i EY jest przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem w działalności gospodarczej oraz bezpiecznego funkcjonowania instytucji sektora publicznego.

Zajęcia studium będą pogrupowane w sześć bloków tematycznych, dedykowanym: wprowadzeniu do cyberbezpieczeństwa, zarządzaniu ryzykiem cyberbezpieczeństwa, zarządzaniu bezpieczeństwem danych i informacji, studiom przypadków, aspektom technologicznym w cyberbezpieczeństwie i tendencjom rozwojowym w branży.

Duży nacisk zostanie położony na zarządzanie ryzykiem operacyjnym. W szczególności na zrozumienie procesu oceny ryzyka z myślą o lepszym przewidywaniu i rozpoznawaniu ryzyka, dostosowaniu działań w obszarze zarządzania ryzykiem do zmieniających się zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz zasad funkcjonowania zespołów odpowiedzialnych za ryzyko i kontrolę ich działania.

Omówione zostaną także wybrane aspekty technologiczne umożliwiające menedżerom IT lepsze zrozumienie natury i potencjału zagrożeń cyfrowych. Dzięki zajęciom wykorzystującym analizę przypadków przedstawione zastaną najnowsze trendy oraz zagrożenia dla globalnej gospodarki cyfrowej.

– Obecność ekspertów EY w gronie wykładowców, obok naukowców z SGH, Politechniki Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej, a także specjalistów z banków, przedsiębiorstw infrastruktury krytycznej i sektora publicznego wynika z dostrzeganej przez cały sektor potrzeby kształcenia kadr w zakresie cyberbezpieczeństwa – zauważa Kazimierz Klonecki, partner EY w dziale zarządzania ryzykiem IT.

Kazimierz Klonecki, partner EY w dziale zarządzania ryzykiem IT (Fot. Newseria)
Kazimierz Klonecki, partner EY w dziale zarządzania ryzykiem IT (Fot. Newseria)

– Co prawda 83 proc. uczestników badania „Security Trends. Bezpieczeństwo w cyfrowej erze”, przeprowadzonego przez EY i Microsoft, przyznało, że wiedza działów biznesowych na temat cyberzagrożeń wyraźnie wzrosła w ciągu ostatniego roku. Jednak ankietowani przez nas przedstawiciele zarządów odpowiedzialni za obszar bezpieczeństwa oraz informatyki przyznali, że wobec skali zagrożeń wiedza ta nadal jest na niewystarczającym poziomie. Dlatego 81 proc. z nich podkreśla konieczność edukacji w zakresie cyberzagrożeń oraz odpowiedniego wykorzystania technologii w celu lepszej ochrony – dodaje ekspert EY.

– Studium jest dedykowane przede wszystkim menedżerom IT odpowiedzialnym za bezpieczeństwo teleinformatyczne, analitykom zajmującym się zagadnieniami ryzyka operacyjnego oraz konsultantom specjalizującym się w bezpieczeństwie cyfrowym i zarządzaniu ryzykiem. Liczymy jednak także na audytorów wewnętrznych i pracowników administracji publicznej, odpowiedzialnych za zagrożenia cybernetyczne – wyjaśnia dr hab. inż. Jerzy Surma, kierownik studium.

– Dzięki synergii współpracy uczelni wyższej i firmy doradczej chcemy zaproponować ofertę wiedzy teoretycznej, połączonej z doświadczeniami praktyków. Dlatego studium będzie realizowane nie tylko w formie wykładów i seminariówm ale także warsztatów dedykowanych analizie konkretnych przypadków z dziedziny cyberbezpieczeństwa, a także pokazujących najnowsze trendy jak również zagrożenia dla globalnej gospodarki cyfrowej – dodaje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.