Europoseł: To pokolenie nie musi być stracone

0 0
Europoseł: To pokolenie nie musi być stracone

- Politycy w krajach Unii Europejskiej muszą zapobiec najgorszemu scenariuszowi, jakim mogą być bunty społeczne związane z brakiem pracy - mówi Onetowi europoseł PO Krzysztof Lisek.

Eurostat opublikował dane, z których wynika, że bezrobocie w 17 państwach należących do strefy euro wyniosło rekordowe 12 procent, co oznacza, że bez pracy pozostaje 19 milionów osób.

Eurodeputowany tłumaczy Onetowi, że politycy w krajach UE powinni podjąć działania na rzecz uelastycznienia rynków pracy, rozwoju przedsiębiorczości, wzrostu samozatrudnienia oraz tworzenia małych i średnich przedsiębiorstw.

Uważa, że "to pokolenie nie musi być stracone". W zaszczepieniu wśród młodych osób ducha przedsiębiorczości może pomóc wsparcie finansowe.

Dla młodych Polaków może to być Europejski Fundusz Społeczny. Do połowy 2012 r. wsparcie uzyskało blisko 2 mln osób młodych w wieku od 15 do 24 lat - najwięcej w obszarze edukacji oraz rynku pracy. Lisek przyzna je, że sytuacja osób młodych jest nadal trudna, w związku z czym Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zdecydowało o przeznaczeniu dodatkowych środków EFS na poprawę ich sytuacji; dzięki temu, ze wsparcia EFS, w ramach aktywizacji zawodowej, skorzysta dodatkowo 83 tysiące osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.