www.rynekzdrowia.pl

Eksperci rynku pracy: Seniorzy, inwestujcie w siebie

0 0
Eksperci rynku pracy: Seniorzy, inwestujcie w siebie

Osoby w wieku 50 + często skarżą się, iż mają utrudniony dostęp do rynku pracy. Eksperci doradzają, co może zrobić senior, by zwiększyć swoje szanse i kompetencje na rynku pracy.

Jak zaznaczają w "Dzienniku Gazecie Prawnej" eksperci, osoby w starszym wieku, którym zależy na aktywnej obecności na rynku pracy, nie powinny ograniczać się do utrzymywania stałego zatrudnienia u jednego pracodawcy przez bardzo długi okres bez dodatkowych szkoleń, programów rozwojowych, poznawania trendów i współczesnych narzędzi.

Czytaj też: Polscy seniorzy mało aktywni. Nie chcą się edukować

Michał Gołgowski, dyrektor Departamentu Rekrutacji Stałych Adecco Poland, podkreśla, że na pewno błędem jest to, że osoby starsze bardzo często zapominają lub nie dopuszczają świadomości tego, że pracodawca może im za współpracę pewnego dnia podziękować. W tej sytuacji stałe inwestowanie w siebie, nawet w grupie wiekowej 50+ stanowi bardzo cenne i oczekiwane przez pracodawców podejście w zarządzaniu własnym talentem.

Z kolei Hanna Więcewicz, kierownik ds. zmian kariery w ManpowerGroup uważa, że aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, senior musi wykazać się otwartością na różne formy zatrudnienia, w tym również kontrakty czasowe. Niejednokrotnie dobrym rozwiązaniem będzie poszukanie przez seniorów pracy tzw. projektowej - czyli np. opracowanie jakiejś dokumentacji, wydanie ekspertyzy.

Czytaj też: Przedziwna sytuacja: brakuje Polaków 50+ z kwalifikacjami do pracy. Jak to możliwe?

Warto też podkreślać swoją dojrzałość i stabilizację sytuacji życiowej. Pracownik z grupy 50+ to pracownik lojalny, na którego pracodawca może liczyć, a jednocześnie jego motywacja do pracy nie będzie już tylko finansowa.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.