EEC 2016, Dla pracodawców dyplom wciąż jest warunkiem zatrudnienia. Chociaż nie każdy

Dla wielu pracodawców dyplom jest warunkiem zatrudnienia, choć w związku z bardzo różną jakością kształcenia w polskich szkołach, nie każdy dyplom jest równie cenny – podkreślają uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2016, Dla pracodawców dyplom wciąż jest warunkiem zatrudnienia. Chociaż nie każdy

PODZIEL SIĘ


Autor: Bartosz Dyląg

19 maj 2016 15:14


Paweł Barański, partner, doradca podatkowy w KPMG podkreśla, że dla wielu pracodawców dyplom jest warunkiem zatrudnienia. Ale nie każdy dyplom zachęca pracodawców do zaczęcia rozmów o pracę.

- Nie umniejszając nic niektórym szkołom wyższym, ich absolwent charakteryzuje się tym, że zdał określoną liczbę egzaminów – ubolewa Barański.

Jego zdaniem dla wielu młodych osób dyplom jest przepustką do pracy, brakuje im motywacji do ciągłego rozwoju.

Czytaj też: Jakie studia wybrać by mieć pracę?

Kazimierz Karolczak, członek zarządu z, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zauważa, że przez wiele lat mówiono młodym ludziom, że studia są przepustką do dobrej pracy. – Okazuje się, że osoba z wykształceniem zawodowym o wiele lepiej sobie radzi – zauważa Karolczak.

Piotr Rawski uważa, że polscy pracodawcy powinni aktywniej włączyć się w edukację.

Jacek Żarnowiecki, dyrektor personalny w General Motors Poland wyjaśnia, że spółka chce uruchomić klasę w szkole zawodowej w systemie dualnym. Zakłada on naukę naprzemiennie z pracą. - Jesteśmy na etapie układania programu ze szkołą – wyjaśnia.

Żarnowiecki dodaje, że w Niemczech w General Motors funkcjonuje cały wydział, który zajmuje się praktykami i stażami.

Artykuł powstał na podstawie panelu Rynek pracy w potrzebie, odbywającego się w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.