Działania Akademii Leona Koźmińskiego docenione przez rząd

- Byłem inżynierem, ale nie miałem pojęcia o zarządzaniu. Dlatego program szkoleniowy okazał się tak cenny - mówi Tomasz Klimczak, szef pięcioosobowej firmy budowlanej i beneficjent programu Akademii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Działania Akademii Leona Koźmińskiego docenione przez rząd

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

31 maj 2013 15:52


Realizowany przez Akademię Leona Koźmińskiego projekt „Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu" został wymieniony jako wzorcowa inicjatywa aktywizacji zawodowej osób młodych podczas wspólnej konferencji ministra rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej i ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Podczas spotkania wspomniano o szansach, jakie daje unijny program „Kapitał ludzki", który finansuje liczne projekty szkoleniowo-doradcze dla młodych przedsiębiorców (np. „Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu" prowadzony wspólnie przez Miasto St. Warszawa i Akademię Leona Koźmińskiego).

Uczestnicy programu podkreślali podczas spotkania, że w czasie kryzysu wsparcie szkoleniowe jest niezbędne, szczególnie dla osób, które nie ukończyły studiów ekonomicznych, ale mają rewelacyjne pomysły.

Celem projektu „Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu" było wspieranie ambitnych, ciekawych form przedsiębiorczości. Aby wziąć udział w tej inicjatywie, chętni musieli wykazać się zarówno kreatywnością i innowacyjnością, jak też umiejętnością zaprojektowania dynamicznego biznesu.

Aktualnie Akademia Leona Koźmińskiego realizuje projekt skierowany do osób działających w przemyśle kreatywnym, w ramach którego przeszkolenie i dotację uzyskało ponad 80 osób. Uczestnicy swoimi dokonaniami pokazują, że przyjęta przez ekspertów Akademii formuła pracy z początkującymi przedsiębiorcami sprawdza się bardzo dobrze również w dziedzinach artystycznych. Z pewnością projekt w przyszłości będzie mógł być wykorzystany przez MRR jako kolejny wzór do naśladowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.