Dostosować kształcenie do potrzeb rynku pracy

0 0
Dostosować kształcenie do potrzeb rynku pracy

27 listopada w Białymstoku odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskich konsultacji społecznych, których celem jest zebranie opinii na temat potrzeb i innowacyjnych rozwiązań w sferze edukacji.

Kolejne spotkanie z cyklu ogólnopolskich debat zatytułowanych „Cyfrowa edukacja jako narzędzie rozwoju i aktywizacji społeczeństwa” koordynowanych przez Fundację Innowacyjna Edukacja na szczeblu regionalnym będzie miało miejsce 27 listopada w sali konferencyjnej Centrum Konferencyjnego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ulicy Mickiewicza 3 w Białymstoku.

Czytaj też: Gigantyczna liczba młodych bezrobotnych

Celem konsultacji jest zebranie opinii przedstawicieli szkół podstawowych i gimnazjalnych, instytucji współpracujących oraz jednostek samorządu terytorialnego, na temat rzeczywistych potrzeb szkół w kontekście ich rozwoju w ciągu najbliższych lat. Tłem konsultacji jest aktywizacja zawodowa, a więc również wyłonienie takich rozwiązań, które w przyszłości umożliwią pełne odnalezienie się młodych obywateli na rynku pracy.

„Rola i zaangażowanie szkół w proces kształtowania społeczeństwa obywatelskiego jest szczególnie istotna i trzeba je traktować z najwyższą troską i uwagą. Rozwiązania i możliwości zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych jako uzupełnienia podstawy programowej pozwolą nie tylko pogłębiać wiedzę dzieci i młodzieży, ale również wspierać je w rozwoju. Dlatego tak ważny jest etos szkoły, w której kształtują się pierwsze poglądy i ambicje, od których często zależy przyszłość dzieci, niezależnie od zamożności ich rodziców i opiekunów” – powiedziała Agata Tyszkiewicz, Fundacja Innowacyjna Edukacja.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, organy prowadzące szkoły oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i społeczności lokalnych.

Konsultacje mają na celu przedstawienie dobrych praktyk i rozwiązań w zastosowaniu technologii komunikacyjno-informatycznych w edukacji na świecie i w Polsce oraz przeprowadzenie dyskusji i zebranie wniosków na poziomie lokalnym.

Podczas konsultacji zostaną poruszone m.in. takie kwestie, jak prezentacja istoty inwestycji w edukację w kontekście społeczno-ekonomicznym, innowacyjnych rozwiązań w zastosowaniu technologii komunikacyjno-informatycznych na terenie województwa podlaskiego, a także przykłady dobrych i złych rozwiązań na świecie, z których należy wyciągnąć wnioski w kontekście przyszłych inwestycji w edukację w Polsce.

Będzie to kolejna z cyklu debat, które zostaną przeprowadzone w 16 regionach Polski. W listopadzie zostanie przeprowadzona debata w Olsztynie (28 listopada, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki). Konsultacje będą kontynuowane w kolejnych regionach Polski w 2014 roku.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.