Dostali stypendia, dzięki którym wkroczą na rynek pracy

0 0
Dostali stypendia, dzięki którym wkroczą na rynek pracy
fot. Fotolia

Pół setki studentów odebrało dyplomy udziału w 13. edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Stypendia przyznano łącznie 1230 młodym ludziom z małych miejscowości. Mają im pomóc w podjęciu lub kontynuowaniu studiów.

- Gdyby nie tego rodzaju inicjatywa, jak ten fundusz, jak to stypendialne wsparcie koalicji ludzi dobrych serc, to wiele osób najzdolniejszych, które nie miały szczęścia urodzić się w rodzinach odpowiednio dostatnich, bramę akademickiej kariery miałyby zamkniętą - podkreślał doradca Prezydenta RP, prof. Tomasz Nałęcz podczas piątkowej inauguracji 13. edycji programu.

Czytaj też: W Łodzi posypały się stypendia. Dla studentów i doktorantów

W obecnym roku akademickim stypendia i możliwość udziału w warsztatach oraz stażach otrzymało 1230 studentów i doktorantów, z czego 811 studentów dostało stypendia na I rok.

Stypendia pomostowe skierowane są do ambitnych i zdolnych maturzystów z małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą kontynuować naukę na wyższych uczelniach.

Program ma ułatwiać młodzieży podjęcie studiów poprzez ufundowanie stypendiów na I rok studiów i wsparcie podczas dalszej edukacji akademickiej.

Czytaj też: Stypendia dla doktorantów współpracujących z biznesem

O stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie mogą się ubiegać maturzyści osiągający bardzo dobre wyniki w nauce i spełniający jeden z czterech warunków: pochodzą z rodziny byłego pracownika PGR, są finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej, są wychowankami rodziny zastępczej lub państwowego domu dziecka lub mają rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej.

W ciągu 13 lat Program Stypendiów Pomostowych przekształcił się w rozbudowany system, w ramach którego przyznawanych jest sześć różnych stypendiów: na I rok studiów, na kolejne lata, stypendia językowe, stypendia umożliwiające odbycie części studiów za granicą, staży za granicą i w kraju oraz stypendia doktoranckie.

- Doczekaliśmy się już 57 doktorantów, z których aż 14 uzyskało tytuł doktora - podkreśla prezes PAFW, Jerzy Koźmiński.

Czytaj też: Studia za granicą zmniejszają bezrobocie

- Z powodu trudnej sytuacji materialnej blisko połowa naszych stypendystów nie zdecydowałaby się na przekroczenie progu uczelni, gdyby nie perspektywa uzyskania stypendium pomostowego - dodał Koźmiński, powołując się na wyniki internetowych badań prowadzonych wśród stypendystów.

Całość czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.