Dobrze wykorzystaj czas studiów

0 0
Dobrze wykorzystaj czas studiów
Wielu nowocześnie myślących pracodawców zgadza się na zatrudnianie stażystów na elastycznych warunkach. /Fot. Flickr, US Department of Education, CC2.0

Zajęcia akademickie to nie etat - nie zajmują równych ośmiu godzin dziennie. Istnieje wiele sposobów na to, by już w momencie skończenia studiów móc pochwalić się zdobytym doświadczeniem i osiągnięciami. Co zrobić, by czas studiów wykorzystać w 100 proc.?

O możliwościach rozbudowywania swojego CV i zbierania doświadczenie w trakcie nauki opowiada Justyna Iwaniszczuk, koordynator programu stażowego "Kariera na start".

Praktyki i staże

Staż jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Pozwoli na zdobycie cennego doświadczenia i zweryfikowanie akademickiej wiedzy w praktyce. Wielu nowocześnie myślących pracodawców zgadza się na zatrudnianie stażystów na elastycznych warunkach, które pozwolą młodemu pracownikowi połączyć staż z obowiązkami akademickimi.

Szczęśliwcy, którzy znaleźli płatne staże, mogą podrasować studencki budżet.

Organizacje studenckie

Działalność w różnego typu organizacjach studenckich – od samorządów po organizacje międzyuczelniane – często w swoim funkcjonowaniu przypomina quasi-firmy.

Wyszczególnione pod względem funkcjonalnym zespoły czy stanowiska (jak np. ds. zasobów ludzkich, marketingu czy finansów) pozwalają na pierwszy kontakt z wymarzonym zawodem. Dla studentów, którzy zdecydują się na taką działalność, będzie to wprawka do prawdziwej pracy w firmie.

Koła naukowe

Aktywne działanie w kole daje przyszłemu pracodawcy podstawy, by sądzić, że jesteś pasjonatem dziedziny, którą się zajmujesz. Rozwijanie się w kole sprzyja nie tylko pogłębianiu wiedzy, lecz również szkoleniu umiejętności organizacyjnych i interpersonalnych. Wygłaszanie prelekcji, referatów czy organizacja konferencji i spotkań z praktykami to doskonały trening kompetencji.

Wolontariat

Jeśli lubisz pracę z ludźmi i jesteś wrażliwy na potrzeby innych – zdecyduj się na wolontariat. To doskonałe rozwiązanie, by świadomie się rozwijać, jednocześnie przyczyniając się do realizacji jakiejś ciekawej lub dobroczynnej inicjatywy.

Rozwiązań jest wiele – pomoc w działaniach organizacji charytatywnych: od zabaw z dziećmi do pomocy osobom starszych, ale też organizacja imprez charytatywnych, kulturalnych czy sportowych. Każda z tych aktywności pomoże Ci przygotować się do wykonywania pracy w różnych branżach.

Program ambasadorski

Staże, organizacje czy koła naukowe często onieśmielają studentów pierwszych lat studiów, którzy albo dopiero zawitali w murach uczelni albo mają jeszcze dość gęsty harmonogram zajęć. Nawet ten czas również jednak warto wykorzystać.

Zdecyduj się na jeden z programów ambasadorskich, które przygotowuje wiele znanych firm. Kiedy Twoi koledzy na czwartym czy piątym roku zaczną szukać jakichś ciekawych inicjatyw – Ty będziesz mieć już za sobą kilka lat doświadczenia.

Dobry program ambasadorski pozwoli nie tylko podejmować samodzielne inicjatywy promocyjne, lecz także umożliwi udział w wartościowych szkoleniach i warsztatach, da możliwość podglądania i wspomagania pracy interesujących Cię działów.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • staże to świetny pomysł. mi udało się dostać staż (dodam, że płatny!) w Impel, a teraz już od 2 lat normalnie u nich pracuję w kadrach. już podczas stażu można było się wiele nauczyć, nie żałuję czasu spędzonego u nich:)

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.